Kalplere yapışık kampanyayla 1500 öğrencinin ekol gereksinimleri karşılandı

Kalplere yapışık kampanyayla 1500 öğrencinin ekol gereksinimleri karşılandı

Çekmeköy'de müşterek muhtarın maddesel hali güzel sıfır öğrencilerin ihtiyaçlarının hayırseverler çeşidinden sağlanması düşüncesince başlatmış olduğu kampanya ile 1500 öğrencinin kırtasiye malzemeleri karşılandı.

Doğru haberin adresi.

İstanbul

Sultançiftliği Mahallesi Muhtarı Engin Çelik, “Bir kalbe de sen dokun” kampanyası ile acemi terbiye tedris yılının başlamasına izlemsel eyyam kala, öğrencilerin yüzünü güldürmek düşüncesince harekete geçti.

Çelik, çocuklardan isteklerini kağıda yazarak muhtarlıkta duygu halinde oluşturduğu panoya asmalarını istedi.

Bu notları gören hayırseverler de eğitimlerine korumak istedikleri evlatların gerekseme duydukları kırtasiye malzemelerini alarak muhtarlığa getirdi.

Muhtar Çelik, AA muhabirine icra ettiği açıklamada, değme sene bitirdikleri tahsile dayanak noktası kampanyası kapsamında iktisadi teessürat çekenlere iane yaymak yerine bu işi başlattıklarını söyledi.

“Bir kalbe de sen dokun” sloganıyla yola çıktıkları kampanyaya mahalledeki hayırseverlerin aşırı şişman dayanak noktası verdiğini kaydeden Çelik, “Aslında o mutluluğun tarifi yok. Yani onların filhakika mutluluklarının tarifi, eş kalpleri. Onların bizlere değme daim dediği ‘Siz bizlere bunu ahit delibozuk veriyorsunuz. Yarın kılıç de büyüdüğümüzde bunu ayrıksı küçüklere armağan edeceğiz’ oluyor.” ifadelerini kullandı.

“Geçmiş senelerde 3 binin üstünde çocuğun eğitimine dayanak noktası olduk”

Çelik, evlatların panoya yazdıkları dobra şeylerle okuyanları duygulandırdığını belirterek şunları aktardı:

“Birisi, ‘Engin Amca, benim kırtasiye ihtiyacımı karşılarsan ego de büyüyünce tahsile dayanak noktası kampanyası yapacağım’, ayrıksı müşterek çocuğumuz da ‘Destek olursan ego de bu ülkede elleme müşterek avukat olacağım’ diyor. Aslında o denli dobra şeyler mevcut ki ‘Yarın kılıç bunların iadesini ayrıksı küçüklere vereceğiz’ diyorlar. Aslında bu plan bizim paylaşma, toplaşma noktalarımızı müşterek araya getiren defa haritası oldu.” dedi.

Eğitimin füru düşüncesince aşırı ehemmiyetli bulunduğunu vurgulayan Çelik, kendisinin de babasız ve kimsesiz büyüdüğünü anlattı.

Kitap ve meslek görmediklerini tamlayan Çelik, “Bugün elimizde hakeza müşterek olanak varken çocuklarımız düşüncesince seferber ettik. Geçmiş senelerde 3 binin üstünde çocuğun eğitimine dayanak noktası olduk. Bizim misyonumuz okullar açılmadan, aileler bu sıkıntıya streslere girmeden onlara müşterek dayanak noktası olmaktı. Bu sene da 1500’ün üstünde müşterek çocuğumuza kampanya ile dayanak noktası verdik.” niteleyerek konuştu.

Muhtar Çelik, evlatların o dobra kalbinin “Bir kalbe de sen dokun” kampanyası ile attığını laflarına ekledi.

“Umudumuz, geleceğimiz bulunan füru bizim düşüncesince aşırı kıymetli”

Hayırseverlerden Veli Akay ise muhtarlarının başlatmış olduğu plan sebebiyle kırtasiye gereksinimleri karşılanan evlatların bahtiyar müşterek biçimde okula başlayacağını dile getirdi.

Eğitimin ehemmiyetli müşterek özellik bulunduğunu kaydeden Akay, “Özellikle evlatlarımızın bu çerçevede ve koşullarda henüz elleme müşterek tahsile ulaşması, finansal imkanları kısıtlanmış bulunan evlatların az buçuk henüz öne çıkabilmesi düşüncesince buna gereksinimleri var. Bu aranjman aşırı keyifli, insanoğlu da aşırı şişman ulama veriyor.” ifadelerini kullandı.

Akay, muhtarlarının planlarına daima ulama sunmaya çalıştıklarının altını çizerek “Çocuklarımız yarınlarımız demek. Biz daima ekecek ekmek ve suvarmak zorundayız. Sürdürülebilir müşterek dirim ve bu camiası koruyabilmek düşüncesince yarınlarda buna gerekseme var.” değerlendirmesinde bulundu.

23550
Önceki Haber
23552
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.