Kahramanmaraşta Yaşanan Uçak Kazasında Şehit Düşen Mersinli Aydının Defin Bilgileri

Kahramanmaraşta Yaşanan Uçak Kazasında Şehit Düşen Mersinli Aydının Defin Bilgileri

Kahramanmaraşta Yaşanan Uçak Kazasında Şehit Düşen Mersinli Aydının Defin Bilgileri

Orman yangınına müdahale için havalanan uçağın düşmesi sonucu yaşamam veda eden Oğuz Avşar Aydın Mut ilçesinde son yolculuğuna uğurlanacak.
Acı olayda şehit düşen 3 personel için Adana Orman Bölge Müdürlüğü bahçesinde tören yapıldı. Törene şehitlerin yakınları ve mesai arkadaşları ile birlikte Adana protokolü katıldı. Adana Orman Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; ‘’ Türk bayrağına sarılı tabutu mesai arkadaşlarının omuzları üzerinde Bölge Müdürlüğümüz bahçesinde getirilen Şehidimiz için burada helallik istendi. Şehidimiz Orman Mühendisi Oğuz Avşar Aydın’ın naaşı Mersin-Mut’a, Pilot Serkan Mirzaoğlu’nun naaşı memleketi Elazığ’a, Edip Uzunoğlu’nun naaşı da Adana-Aladağ’a uğurlandı’’ denildi.

Şehit Orman Mühendisi Oğuz Avşar Aydın için Mut ilçesinde düzenlenecek cenaze töreniyle ilgili olarak Mersin Valiliği tarafından yapılan açıklama ise şöyle;

‘’14.08.2021 günü Kahramanmaraş’ta orman yangınına müdahale esnasında düşen uçakta şehit olan Orman Mühendisi Oğuz Avşar Aydın’ın naaşı; 16.08.2021 Pazartesi günü (Yarın) Öğlen namazına müteakiben Mut ilçesi Şehit Eyüp Kahraman Camii’nde yapılacak törenin ardından Mut Şehir Mezarlığı Şehitliğine defnedilecektir.’’

9194
Önceki Haber
9205
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.