Kahraman Polis Fethi Sekin anısına bin 500 kilometre pedal çevirdi

Kahraman Polis Fethi Sekin anısına bin 500 kilometre pedal çevirdi

Doğru haberin adresi.

Şehitler anısına çıkmış olduğu çiftteker turlarıyla tanıdık Orhan Kotluk, İzmir Adliyesi’nden doğrulama almış olduğu Türk bayrağını martir manşet memuru Fethi Sekin’in memleketi Elazığ’ın Baskil ilçesine getirdi.

İzmir’de canlı çifttekerci Orhan Kotluk (47), 5 Ocak 2017’de İzmir Adliyesi’ne müteveccih bombalı anahtar ve derinliğine namlulu silahlarla gerçekleşen saldırıda, kahramancasına martir sakıt manşet memuru Fethi Sekin anısına çiftteker turu düzenledi. Türk bayrağını İzmir Adliyesi önünden meydan Kotluk, peşi sıra yola çıktı. Bin 500 kilometreyi 12 günde kıvrım fail Kotluk, Elazığ’ın Baskil ilçesine vardı. Kabir başına mevrut Kotluk’u, Baskil Kaymakamı Ömer Tuğrul Kundakçı, Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Aşkın Yeğin ve martir Fethi Sekin’in kız kardeşi Fikriye Sekin karşıladı. Bisikletinden nazil Kotluk, getirmiş olduğu Türk bayrağını Kaymakam Kundakçı, Başsavcı Yeğin ve Fikriye Sekin’e verdi. Ardından martir Sekin’in kabri başlangıcında afsun fail Kotluk, görüşme defterini doldurdu.

Bayrağı doğrulama aldıklarını tamlayan Baskil Kaymakamı Ömer Tuğrul Kundakçı, “Öncelikle Orhan ağabeyin ayaklarına ve ellerine sağlık, buyurmak istiyorum. Yaklaşık bin 500 kilometre yolu şişman müşterek fedakarlıkla, emekle, mahsus zorlukları aşarak İzmir’den çıkıp Elazığ’ın Baskil ilçesine derece geldi. Bize ünlü bayrağımızı, mukaddes emanetimizi getirdi. Biz, şişman müşterek onur ve onurla emaneti kendisinden doğrulama aldık. Bizler, şehitlere ahde vefa borcunu ödeyemeyiz, ömrümüz buna yetmez ama şehitlerimizin eren hatırasını keyiflendirmek düşüncesince elimizden geleni gerçekleştirmek da boynumuzun borcu. Orhan ağabeyin dakika meydana getirmiş olduğu da buna en dobra örneklerden müşterek tanesiydi. Tüm Türkiye’ye, kamuoyuna tekrardan Fethi Sekin’i, şehitlerimizi, şehitlerimizin hakkını, ahde vefa duygusunu müşterek sefer elan hatırlatmış olduk. Bu vesileyle bu organizasyona himmet verenlerden Allah razı olsun” dedi.

2005 yılından bu güne derece eren kahramanlar namına pedal çevirdiğini aktaran Orhan Kotluk, “Şimdiki faaliyetimiz 5 Ocak 2017 senesinde İzmir Adliyesi uğrunda bombalı saldırıyı önlemeye çalışırken kurşunu bitmesi kararı martir sakıt manşet memuru kahramanımız Fethi Sekin anısına İzmir Cumhuriyet Başsavcılığından doğrulama aldığım ünlü Türk bayrağımızla bu arada 12 günce çiftteker yolculuğu sonrası dakika Elazığ Baskil’deyim. Şehit Fethi Sekin’in mezarı başındayım. Bayrağımızı Baskil Kaymakamına doğrulama ettim. Ardından şehidimizin kız kardeşine gene tamamı şehitlerimiz ve Fethi Sekin anısına müşterek bayrağımızı verdim. Yolculuğum kestirmece bin 500 kilometre sürdü, 12 gündüz zarfında buraya ulaştım. Ömrüm yettiğince bu cins ameliyat bitmeme edecek” sanarak konuştu.

Şehit Fethi Sekin’in kız kardeşi Fikriye Sekin ise, “Orhan ağabeyimizin bin 500 kilometre uzaklıktan pedal çevirerek buraya gelmesi hakkıyla bizi baş döndürücü onurlandırdı ve sevindirdi. Bu sembol benim düşüncesince baş döndürücü değerli, bunu baştan sona saklayacağım. Burada da kullanmayı düşünmüyorum zira bu benim düşüncesince baş döndürücü hususi oldu. Bu duyarlılığı gösterip geldiği düşüncesince rabbim, kendisinden razı olsun” halinde konuştu.

24142
Önceki Haber
24144
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.