KADINLARDAN EL EMEĞİ GÖZ NURU SERGİSİ

KADINLARDAN EL EMEĞİ GÖZ NURU SERGİSİ

Tarsus Kultur Parkta kadinlarin el emegi goz nuru sergileri acildi

Tarsus Kültür Parkta kadınların el emeği göz nuru sergileri açıldı

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde bugün (31 Mart 2021) Tarsus Kültür Parkı’nda buluşan kadınların el emeği göz nuru sergisi büyük ilgi gördü.

60’ın üzerindeki sayıda açılan stantta 250 kadın üretici el emeği göz nuru ürünlerini sergiledi. Stantlardan kiminde ev yapımı tereyağı, peynir, zeytin, turşu ve kurutulmuş sebzeler yer alırken, kiminde de ilmek ilmek işlenmiş örgüler, özenle boyanmış süs eşyaları ve sevgiyle büyütülmüş çiçekler yer aldı.

Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanı Şerife Hasoğlu Dokucu, hem kadın dayanışmasına destek sağladıklarını hem de kadınlara gelir yaratıcı bir faaliyet yaptıklarını belirtti. Kadınların bu sayede kültürel ve sosyal açıdan da güçlendiğini vurgulayan Dokucu,

“Mersin merkez ve diğer ilçelerden gelen kadın üreticiler Mersin’in yanı sıra bu kez Tarsus’ta da güzel bir sergi açtılar. Böylece gelir elde ederek aile bütçesine katkı sundular. Bu tür etkinliklerimiz 6 ve 9 nisan tarihlerinde yine Kültür Parkta devam edecek”

dedi.

5836
Önceki Haber
5842
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.