KADINA ŞİDDETE HAYIR

KADINA ŞİDDETE HAYIR

Kadınlar, özgür ve korkusuzca, şiddetten uzak, demokratik ve adil, eşit bir hayat yaşamak istiyor.

 

Türkiye’de kadınların şiddete uğramadığı, vahşice katledilmediği, evde, işte, sokakta şiddet tehdidine uğramadığı, çocukların istismara maruz kalmadığı bir tek gün bile yok.

 

Kadınlara ve çocuklara yönelik işlenen tüm bu suçlarda her gün karşımıza çıkan adaletsizlik artarak sürüyor.

 

Ve bu durumun iktidarın politikalarının toplumsal kültüre etkisi olduğunu görmemek imkânsızdır. AKP dizaynı ülkenin ezilenleri de en başta bu zihniyetçe görmezden gelinen kesimleri oluyor.

 

Fakat biz biliyoruz ki, toplumsal refah ancak kolektif bir bilinçle, güçlü zayıf demeden herkesin şiddetten uzak, gönlünce yaşayabildiği bir dünyanın kurulmasıyla mümkün.

 

Bugün şiddetle, baskıyla, zorla görmezden gelinen ve sindirilmek istenen kadınlar; ülke ekonomisinde yaşanan krizin ve salgının yükünü en çok sırtlanmak zorunda bırakılanlarsa adalet bunun neresindedir?

 

Şiddet ancak adaletin olmadığı toplumlarda artar.

Kadınlar olmadan insanlık ve uygarlık var olamaz.

 

Kadınlara yönelik fiziksel ve psikolojik, ekonomik şiddete, istismara, cinsel tacize ve ayrımcılığa karşı mücadeleye her zaman devam edeceğiz.

 

#25KasımKadınaŞiddeteHayır

#İstanbulSözleşmesiYaşatır

 

Av. Ozan VARAL

CHP Tarsus İlçe Başkanı

1955
Önceki Haber
1964
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.