Kadın basketbolunda Süper Lig, 8 kentin takımıyla oynanacak

Kadın basketbolunda Süper Lig, 8 kentin takımıyla oynanacak

ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde bu mevsim 8 şehirden 15 takım savaş edecek.

Doğru haberin adresi.

Ankara

Ligin 44. sezonu 13 Eylül Çarşamba haset oynanacak maçlarla başlayacak. Geçen mevsim “asrın felaketi” kendisine vasıflandırılan depremlerden çevre ligden çekilen Hatay Büyükşehir Belediyespor’un lige yeniden dönmesiyle takım sayısı 15’e yükseldi.

Her hafta müşterek takımın “bay” geçeceği ligde evvel 8’e giren ekipler play-off bileti alacak. Son dü takım ise kategori düşecek.

8 şehirden takım olacak

ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde bu mevsim 8 kentin kadrosu arazi alırken, en aşkın başşehir Ankara ile İstanbul’dan takım katılma gösterecek.

Ankara ve İstanbul’dan dörder, Mersin’den iki, Antalya, Bursa, Hatay, Kocaeli ve Kayseri’den ise birer takım ligde arazi alacak.

Ankara’dan OGM Ormanspor, Nesibe Aydın, BOTAŞ ve Çankaya Üniversitesi, İstanbul’dan ise Fenerbahçe Alagöz Holding, Galatasaray Çağdaş Faktoring, Beşiktaş ve Emlak Konut ligde arazi alacak.

Mersin’i ÇBK Mersin ile İlkem Yapı Tarsus Spor, Antalya’yı Antalya Toroslar Basketbol, Bursa’yı Bursa Uludağ Basketbol, Hatay’ı Hatay Büyükşehir Belediyespor, Kocaeli’yi İzmit Belediyespor, Kayseri’yi de Melikgazi Kayseri Basketbol anabolizma edecek.

Hatay Büyükşehir Belediyespor evinde sahaya çıkacak

Geçen mevsim sarsıntı dolayısıyla ligden çekilen Hatay Büyükşehir Belediyespor, maçlarını Hatay’a oynayacak.

Akdeniz mümessili maçlarına Hatay Merkez Spor Salonu’nda çıkacak.

Avrupa kupalarında 8 Türk takım savaş edecek

Avrupa kupalarında bu mevsim Türkiye’yi 8 eş sepet topu ekibi anabolizma edecek.

Fenerbahçe Alagöz, böke unvanıyla Kadınlar Avrupa Ligi’nde arazi alacak. Fenerbahçe’nin dışına ÇBK Mersin de Avrupa Ligi’nde gruplarda savaş verecek. Beşiktaş ise Avrupa Ligi’ne kalabilmek düşüncesince ön eliminasyon turunda Polonya’nın Palkowice takımıyla karşılaşacak.

Galatasaray Çağdaş Faktoring, Emlak Konut, Bursa Uludağ Basketbol ile Melikgazi Kayseri Basketbol, FIBA Avrupa Kupası gruplarında savaş edecek.

Elemelerde Portekiz’in Sportiva Azoris Hotels takımıyla eşleşen Antalya Toroslar Basketbol ise cevelan atlaması şeklinde gruplara kalacak.

23820
Önceki Haber
23822
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.