İstanbul’da 2 milyon 922 bin öğrenci ders başı yapacak

İstanbul’da 2 milyon 922 bin öğrenci ders başı yapacak

Doğru haberin adresi.

Yeni pedagoji bilimi tedrisat yılı düşüncesince öğrenci servislerinden kantin denetimleri ve güven tedbirlerine tamamı hazırlıklar İstanbul Valiliği koordinasyonunda tamamlandı. 2 milyon 922 bin 96 öğrencinin ders başı yapacağı İstanbul’da Valilik, 2023-2024 pedagoji bilimi tedrisat yılının metin müşterek biçimde başlaması düşüncesince tahsil edilen tedbirleri açıkladı.

2023 – 2024 Eğitim – Öğretim yılı 11 Eylül Pazartesi haset çalacak evvel ders ziliyle başlayacak. İstanbul’daki 6 bin 862 okulda 2 milyon 922 bin 96 öğrenci ve 181 bin 831 sarıklı 104 bin 745 derslikte evvel zille beraberce ders başı yapacak.

Kitaplar Hazır, Öğretmenler Hazır

Öğrenciler bu sene da sınıflara geldiğinde, ders kitaplarını sıralarında amade bulacak. İstanbul’daki öğrencilere lağvolmak kabil hazırlanmakta olan 25 milyon 243 bin 334 kitabın okullara dağıtımı tamamlandı. 181 bin 831 Öğretmenin fariza yapacağı İstanbul’da mektep derecelerine layıkıyla öğrenci çözülüm rakamları ise şöyle;

Kreş: 176 bin 580, Anaokulu: 195 bin 392, İlkokul: 951 bin 569, Ortaokul: 837 bin 056, Lise: 761 bin 499

Kantin Ve Yemekhanelerde Üçlü Denetim

İstanbul genelinde 3 bin 135 mektep kantini, 4 bin 55 de pedagoji bilimi kurumu yemekhanesi kazanmak kabil mecmu 7 bin 210 pres çalışkanlık gösteriyor. Öğrencilerin metin beslenmelerini getirmek ve obeziteyle savaşım çerçevesinde mektep kantinleri, yemekhaneler ve mektep çevrelerinde mevcut kafe, aşçı ve lokanta denetimleri sıklaştırılarak bitmeme edecek.

Bu çerçevede evvel teftiş mekanizması, kaymakamlıklar kabilinden oluşturuluyor. Sağlık, Tarım ve ilişik sistem odası yetkililerinden oluşan alt kurul belli başlı periyotlarda teftiş gerçekleştirecek. Bu komisyonun çalışmalarına ek olarak, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri de mektep kantinlerinde ve belirlenen bölgelerde derneşik denetimler yapacak.

Kantin Ve Yemekhaneleri Okul Müdürleri de denetleyecek

Kantin denetimi dair ehemmiyetli mekanizmalardan birisi de mektep müdürlüklerinin oluşturacağı kantin teftiş komisyonları olacak. Bu komisyonlar da derneşik adına kantinleri denetleyerek, evlatların metin beslenmeleri dair muktezi hassasiyetin gösterilmesini sağlayacak.

İstanbul Polisi Çocukların Güvenliği İçin Sahada

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri de mektep çevrelerinin güvenliği düşüncesince sahada olacak. Okullara müteveccih esirgeyici ve engelleyici düzenlilik tedbirleri çerçevesinde meydana getirilen planlamada mecmu bin 182 güven görevlisi pedagoji bilimi tedrisat yılı boyunca, taharri memuru polis ve resmi yürütüm yöntemleriyle öğrencilerin güvenliğini sağlayacak. İstanbul Emniyet Müdürlüğü başkaca İstanbul genelinde 810 ekiple servis araçlarına müteveccih derneşik yürütüm yapacak.

Mobil Okul Timleri Görev Başında

Sivil ve resmi denetimlerin yanı esna M.O.T. (Mobil Okul Timleri) ekipleri de toy pedagoji bilimi tedrisat senesinde sahada olmaya bitmeme edecek. Bu takımlar mektep yöneticileri ile enformasyon şeklinde adına mektep ve çevrelerinde çalışan müşterek teftiş mekanizması oluşturacak. M. O. T. Ekipleri, yapacakları enstantane fotoğraf uygulamalarla mektep çevrelerinin güvenliğini sağlayacak.

İstanbul Emniyeti, Çocuk – Asayiş – Trafik – Önleyici- Narkotik Şube ve İlçe Emniyet Müdürlükleri ile M.O.T. ekipleri ilkin kazanmak kabil ilişik tamamı birimleriyle mektep çevrelerinde kuşkulu şahıslara, umuma belirgin yerlere, mektep servis araçlarına, otopark yeri ve bahçelere müteveccih yürütüm yaparak mektep çevrelerinin de güvenliğini sağlayacak.

Jandarma 148 Timle Çocukların Güvenliğini Sağlayacak

İl jandarma Komutanlığı, fariza branşında mevcut 165 okulun güvenliğini getirmek düşüncesince 412 personelden oluşan 148 tim oluşturdu. Asayiş, Trafik ve KOM ekipleri, derneşik adına yapacağı denetimlerle jandarma bölgesindeki okulların güvenliğini sağlayacak.

23563
Önceki Haber
23565
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.