İstanbul Valiliği: İstanbul Eğitim – Öğretime hazır

İstanbul Valiliği: İstanbul Eğitim – Öğretime hazır

Doğru haberin adresi.

Yeni yetişek tedris yılı düşüncesince mektepli servislerinden kantin denetimleri ve inanma tedbirlerine kâffesi hazırlıklar İstanbul Valiliği koordinasyonunda tamamlandı. 2 milyon 922 bin 96 öğrencinin öğüt başı yapacağı İstanbul’da Valilik, 2023-2024 yetişek tedris yılının dosdoğru müşterek halde başlaması düşüncesince tahsil edilen tedbirleri açıkladı.

2023 – 2024 Eğitim – Öğretim yılı 11 Eylül Pazartesi haset çalacak önce öğüt ziliyle başlayacak. İstanbul’daki 6 bin 862 okulda 2 milyon 922 bin 96 mektepli ve 181 bin 831 sarıklı 104 bin 745 derslikte önce zille beraberce öğüt başı yapacak.

Kitaplar hazır, öğretmenler hazır

Öğrenciler bu sene da sınıflara geldiğinde, öğüt kitaplarını sıralarında hazır bulacak. İstanbul’daki öğrencilere lağvolmak gibi hazırlanmakta olan 25 milyon 243 bin 334 kitabın okullara dağıtımı tamamlandı. 181 bin 831 Öğretmenin fariza yapacağı İstanbul’da mektep derecelerine gereğince mektepli çözülüm rakamları ise şöyle:

Kreş: 176 bin 580, Anaokulu: 195 bin 392, İlkokul: 951 bin 569, Ortaokul: 837 bin 056, Lise: 761 bin 499

Kantin ve yemekhanelerde müselles denetim

İstanbul genelinde 3 bin 135 mektep kantini, 4 bin 55 de yetişek kurumu yemekhanesi iktisap etmek gibi toplanmış 7 bin 210 pres çalışkanlık gösteriyor. Öğrencilerin dosdoğru beslenmelerini gelmek ve obeziteyle savaşım çerçevesinde mektep kantinleri, yemekhaneler ve mektep çevrelerinde mevcut kafe, aşçı ve lokanta denetimleri sıklaştırılarak bitmeme edecek.

Bu çerçevede önce teftiş mekanizması, kaymakamlıklar çeşidinden oluşturuluyor. Sağlık, Tarım ve ilgilendiren sistem odası yetkililerinden oluşan komite belli periyotlarda teftiş gerçekleştirecek. Bu komisyonun çalışmalarına ek olarak, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri de mektep kantinlerinde ve belirlenen bölgelerde derneşik denetimler yapacak.

Kantin Ve Yemekhaneleri Okul Müdürleri de denetleyecek

Kantin denetimi dair ehemmiyetli mekanizmalardan bir tanesi de mektep müdürlüklerinin oluşturacağı kantin teftiş komisyonları olacak. Bu komisyonlar da derneşik yerine kantinleri denetleyerek, evlatların dosdoğru beslenmeleri dair mukteza hassasiyetin gösterilmesini sağlayacak.

İstanbul polisi evlatların güvenliği düşüncesince sahada

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri de mektep çevrelerinin güvenliği düşüncesince sahada olacak. Okullara müteveccih esirgeyici ve inhibitör asayiş tedbirleri çerçevesinde meydana getirilen planlamada toplanmış bin 182 inanma görevlisi yetişek tedris yılı boyunca, sivil polis polis ve resmi yürütüm yöntemleriyle öğrencilerin güvenliğini sağlayacak. İstanbul Emniyet Müdürlüğü başkaca İstanbul genelinde 810 ekiple servis araçlarına müteveccih derneşik yürütüm yapacak.

Mobil mektep timleri fariza başında

Sivil ve resmi denetimlerin yanı esna M.O.T. (Mobil Okul Timleri) ekipleri de acemi yetişek tedris senesinde sahada olmaya bitmeme edecek. Bu takımlar mektep yöneticileri ile enformasyon şeklinde yerine mektep ve çevrelerinde çalışan müşterek teftiş mekanizması oluşturacak. M. O. T. Ekipleri, yapacakları enstantane fotoğraf uygulamalarla mektep çevrelerinin güvenliğini sağlayacak.

İstanbul Emniyeti, Çocuk – Asayiş – Trafik – Önleyici- Narkotik Şube ve İlçe Emniyet Müdürlükleri ile M.O.T. ekipleri özellikle iktisap etmek gibi ilgilendiren kâffesi birimleriyle mektep çevrelerinde kuşkulu şahıslara, umuma bariz yerlere, mektep servis araçlarına, otopark yeri ve bahçelere müteveccih yürütüm yaparak mektep çevrelerinin de güvenliğini sağlayacak.

Jandarma 148 timle evlatların güvenliğini sağlayacak

İl jandarma Komutanlığı, fariza dalında mevcut 165 okulun güvenliğini gelmek düşüncesince 412 personelden oluşan 148 tim oluşturdu. Asayiş, Trafik ve KOM ekipleri, derneşik yerine yapacağı denetimlerle jandarma bölgesindeki okulların güvenliğini sağlayacak.

İstanbul Valiliği: İstanbul Eğitim - Öğretime hazır

23566
Önceki Haber
23568
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.