Hitit’in, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile işbirliği büyüyor

Hitit’in, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile işbirliği büyüyor

Doğru haberin adresi.

Hitit Üniversitesi’nin Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile bulunan işbirliği büyümeye bitmeme ediyor.

Hitit Üniversitesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Milli Teknoloji Genel Müdürlüğü himayesinde bu sahanın ehemmiyetli oyuncuları ile kılavuz üniversiteleri bir araya sağlamak kabilinden meydana gelen Sektör Kampüste Programı’ndaki kapsamını genişletiyor. Sektör Kampüste Programı’nın önce başladığı çağda 2000 yılından sonraları kurulan bir tane darülfünun yerine arazi meydan Hitit Üniversitesi, izlence bünyesindeki öğüt ve derslerin verildiği medrese sayısını artırdı.

Geçtiğimiz çevrim hemen Mühendislik Fakültesi Bilgisayar, Makine Elektrik-Elektronik ve Endüstri Mühendisliği Bölümlerini havi Sektör Kampüste Programı’na bu çevrim İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Sağlık Bilimleri Fakültesi karışma oldu.

Hitit Üniversitesinde Sektör Kampüste Programı çerçevesinde Mühendislik Fakültesi Bilgisayar, Makine ve Elektrik-Elektronik bölümlerinde, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü ile Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümünde kesim paydaşları kabilinden dersler verilecek. Mühendislik Fakültesinde HAVELSAN, TÜRKSAT ve TUSAŞ ile işbirliği yapacak. Bu çevrim karışma edilen İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde ABB, KuveytTürk ve KİMTEK kurumlarından, Sağlık Bilimleri Fakültesinde ise Simsoft kabilinden dersler verilecek.

Hitit Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, mevzuya bağlı icra ettiği açıklamada, darülfünun kesim iş birliğiyle, terbiye ve düzentileme hayatını bütünleştirerek öğrencilerimizi iş hayatında bir aşama öne çıkaracak uygulamaları yaşama geçirdiklerini belirtti.

Geçtiğimiz çevrim başlatılan ve önce evrede ülkemizden hep 20 üniversitenin seçildiği Sektör Kampüste Programı’nda, Hitit Üniversitesinin 2000 yılından sonraları kurulan bir tane darülfünun yerine karışma bulunduğunu hatırlatan Prof. Dr. Öztürk, “Bu çağda de hem öğüt sayısını bununla birlikte medrese sayısını artırarak programdaki kapsamımızı uzun uzadıya bitmeme ettik. Mühendislik Fakültemizin beraberinde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültemiz ve Sağlık Bilimleri Fakültemiz de programa karışma oldu. İşletme ve Hemşirelik Bölümü öğrencilerimiz, kesim paydaşlarımız kabilinden dersler alacaklar. Sektör tecrübesinin aktarılacağı eğitimleri takanak öğrencilerimize başarılar diliyorum” diyerek konuştu.

24156
Önceki Haber
24158
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.