HALK KART’IN ARALIK AYI TUTARLARI YENİ YIL ÖNCESİNDE HESAPLARA YATIRILDI

HALK KART’IN ARALIK AYI TUTARLARI YENİ YIL ÖNCESİNDE HESAPLARA YATIRILDI

HALK KART’IN ARALIK AYI TUTARLARI YENİ YIL ÖNCESİNDE HESAPLARA YATIRILDI

HALK KART’IN ARALIK AYI TUTARLARI YILBAŞI ÖNCESİ HESAPLARA YATIRILDI

BÜYÜKŞEHİR, HALK KART HESAPLARINA TOPLAM 1.3 MİLYON LİRA YATIRDI

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Halk Kart’ın Aralık ayı tutarlarını, yeni yıla günler kala hesaplara yatırdı. 11 bin 146 dar gelirlinin faydalandığı Halk Kart’lara Aralık ayı için toplam 1 milyon 302 bin TL yatırıldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen ve 11 bin 146 dar gelirli ailenin gıda ve temel ihtiyaçlarını karşılayan Halk Kart’ın Aralık ayı tutarları hesaplara yatırıldı.

Tutarlar yeni yıl öncesi hesaplara yatırıldı

11 bin 146 dar gelirli yurttaşın faydalandığı Halk Kart’lara Aralık ayı için toplam 1 milyon 302 bin TL yatırıldı. Vatandaşlar, yeni yıl öncesi hesaplarına yatırılan tutar ile temel gıda ihtiyaçları karşılanabilecek.

Halk Kart anlaşması olan bakkal ve yerel marketlerin listesine Büyükşehir Belediyesi’nin resmi web sitesi www.mersin.bel.tr adresinden ulaşılabiliyor. Halk Kart uygulaması sayesinde hem dar gelirli yurttaşların gıda ve temel ihtiyaçlarını karşılamalarına olanak tanınırken, hem de pandemi sürecinde zor durumda olan bakkal ve yerel marketlere de katkı sağlanması amaçlanıyor.

2979
Önceki Haber
3053
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.