Fas’taki deprem düşüncesince 40 şahsiyet UMKE ve UMKE ATAK mensubu amade bekletiliyor

Fas’taki deprem düşüncesince 40 şahsiyet UMKE ve UMKE ATAK mensubu amade bekletiliyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Fas'ın Marakeş kentinde meydana mevrut 7 büyüklüğündeki deprem nedeniyle, sarsıntı eğitimi almış 40 yabanlık UMKE ve UMKE ATAK personelinin, alana vazifelendirilmek kabilinden el altında bekletildiğini bildirdi.

Doğru haberin adresi.

Ankara

Bakan Koca, toplumsal iletişim araçları hesabından meydana getirdiği paylaşımda, “Faslı kardeşlerimiz düşüncesince hazırız” laflarını sarfiyat ederek, Fas’ın Marakeş şehrinde yaşanmış olan ve sertliği sonraları 7 namına açıklayan deprem haysiyetiyle Sağlık Bakanlığınca deprem alanına grup ve takım gönderilmesi düşüncesince görüşmelerin başlatıldığını belirtti.

Acil engelleme üniteleri, jeneratörler, tıbbi sarfiyat malzemeleri, ilaçlar ve lüzumlu tıbbi cihazların hazırlandığı bilgisini sağlayan Koca, “Travma eğitimi almış 40 nefis UMKE ve UMKE ATAK personeli, alana vazifelendirilmek gibi el altında bekletilmektedir.” ifadesini kullandı.

23752
Önceki Haber
23754
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.