ESOGÜ Tıp Fakültesi’nin yeni öğrencileri beyaz önlüklerini giydi

ESOGÜ Tıp Fakültesi’nin yeni öğrencileri beyaz önlüklerini giydi

Doğru haberin adresi.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi’ne bu sene eşya yaptıran öğrenciler, ESOGÜ Spor Salonu’nda planlı anadan görme “Beyaz Önlük Giyme Töreni” ile doktorculuk mesleğine önceki adımlarını attılar.

Törende mütekellim ESOGÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Atilla Özcan Özdemir, en önce velilere seslenerek senelerdir iş verdikleri yavrularının bundan sonra doktor talibi şekilde Tıp Fakültesi’ne hamle attığını belirtirken, gayrisıhhi yüzyıllık ortak çınar bulunan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nin tecrübeli, devim bilimi akademisyen ekibi ile çocuklarına en elleme tababet eğitimini vereceğini tabir etti. Sonrasında doktor talibi öğrencilere seslenerek Türkiye’nin en elleme öğrencileri ortada toprak alarak ESOGÜ Tıp Fakültesi’ni kazandıklarını fakat bu yolun böylecene dünyanın en elleme mesleklerinden birine eş olacaklarını söyledi. Bu iklim onlara delibozuk bulunduğunu da hatırlatan Prof. Dr. Özdemir, Cumhuriyetimizin 100’üncü senesinde Mustafa Kemal Atatürk’ün bize bıraktığı mirası en elleme halde hin alıp, yaşatarak ilerleteceklerinden şüphesinin olmadığını kaydetti. Hekimliğin nice ayrıcalığı ortamında barındıran ortak manzume olduğunu, bundan ötürü sadece kuramsal bilgilerle donatılmanın ehliyetli olamayacağını tamlayan Prof. Dr. Özdemir, doktor adaylarına; kendini geliştiren, ecnebi kıstak bilen, iletişimi kuvvetli, duygudaşlık kabiliyeti olan, bellek ve bilgi sahibi, hin yönetimini becerebilen, ahlaklı, ahde vefakâr hekimler olmalarının türkiye düşüncesince aşırı ehemmiyetli ortak avantaj olacağını hatırlatarak, iklim sevgisini kalplerinin derinliklerinde herhangi ortak daim hissetmelerini istedi. Görevdeki ve zahmetli reşit tamamı ESOGÜ Tıp Fakültesi tedrisat üyelerine teşekkürname ederek doktor yetiştirmenin aşırı ehemmiyetli ortak fariza ve artam bulunduğunu vurgulayan Prof. Dr. Özdemir, Tıp Fakültesi tedrisat üyelerinin usta-çırak ilişkisinin herhangi ortak hin yaşandığı doktorculuk işinde rol-model şekilde doktor adaylarına en elleme eğitimi vereceklerinden tek şüphesinin olmadığını kaydetti.

“En elleme görgü bilimi bilimi almanız düşüncesince tığ hazırız”

ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kamil Çolak konuşmasında dinç doktor adaylarına, aşırı fiilen onları hayalini kurmuş oldukları doktorculuk mesleğine hazırlayacak Tıp Fakültesi’ni kazandıklarını, önümüzdeki altı yılı ise elan aşırı çalışarak, yorularak ve arada ortak güç koşullar altında geçireceklerini fakat böylecene ülkeleri, hocaları ve aileleri düşüncesince iri alım çalım deposu şekilde yetkilendirilmiş olacaklarını söyledi. Hekim adaylarının ailelerine de seslenen Prof. Dr. Çolak, evlatlarının başarısından ötürü menfaatlerini kutlarken, ESOGÜ şekilde evlatlarının en elleme tababet eğitimini almaları düşüncesince amade olduklarını kaydetti. ESOGÜ Tıp Fakültesi’nin eğitim-öğretim, ilmî araştırı ve sosyal fariza sahalarında etkin, verimli, kompetitif olmayı; faik performansa odaklanmayı; arsıulusal prestiji ve tanınırlığı hedeflediğini, paydaşlarıyla baş başa daim gelişmeyi namına öge edindiğini tamlayan Prof. Dr. Kamil Çolak, fakültenin gayrisıhhi asrı aşan tecrübesiyle ülkemizin esenlik problemlerini bilen, esirgeyici hekimliği uygulayabilen; elleme tanılama koyup, elleme otama edebilen; ülkemizin kalkınmasına ve cihanşümul gelişmeye katkıda bulunan, ilmî fikri namına kanıt edinen hekimler yetiştirme çabasında bulunduğunu ve bu bakımdan Tıp Fakültesi’nin kıymetli tedrisat üyelerinin açık deniz tecrübeleriyle doktor adaylarına bilim, uygulayım ve adamlık açısından faik kabiliyetler kazandıracaklarına tehlikesiz bulunduğunu söyledi. Genç doktor adaylarına seslenerek giyecekleri beyaz önlüklerin hekimliğin bulunduğu derece doğruluğun ve aydınlığın da simgesi bulunduğunu hatırlatan Prof. Dr. Çolak, bundan ötürü mesleklerini yürütme ettikleri sürece önlükleri üzerlerindeyken doktor olduklarını katiyen unutmamalarını, umudun ve şifanın rengini haiz beyaz önlüğe layık ortak sahn sürmelerini istedi. Prof. Dr. Çolak doktor adaylarına lüzum görgü bilimi bilimi gerekse manzume hayatları süresince yılmadan çalışmalarını, denemekten vazgeçmemelerini, herhangi ortak zorluğa ve herhangi ortak haksızlığa dirlik başı dik, saygısını ve insanoğlu sevgisini yitirmemiş ve icra ettiği işi aşırı muhip hekimler şekilde yaşamalarını öğütledi. Seçkin öğrenciler şekilde kalburüstü hekimler olacaklarına ve aşırı elleme bölgelere geleceklerine hocaları ve aileleri şekilde tehlikesiz olduklarını dile getiren Prof. Dr. Kamil Çolak, tamamı dinç doktor adaylarına başarılar diledi.

Açılış konuşmalarının arkası sıra doktor adaylarına beyaz önlükleri gruplar şeklinde giydirildi. Tören sonra topluca anı fotoğrafı çektirildi.

ESOGÜ Tıp Fakültesi’nin yeni öğrencileri beyaz önlüklerini giydi

24540
Önceki Haber
24543
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.