Eskişehir’deki ‘eski eş cinayeti’ davası gelecek bir tarihe ertelendi

Eskişehir’deki ‘eski eş cinayeti’ davası gelecek bir tarihe ertelendi

Doğru haberin adresi.

Eskişehir’de motosikletiyle ilerleyiş halindeyken eski benzeri İdris Güneş’in kullandığı aracın çarpması neticesinde yaşamını kaybeden Beyhan Gökçe’nin davasında murafaa heyeti, duruşmayı görüngü durumunda his yapılması kararıyla gelecek bir tarihe ertelendi.

Büyükdere Mahallesi Ali Çetinkaya Caddesi üstünde motosikletiyle ilerleyiş biçiminde bulunan Beyhan Gökçe, eski benzeri İdris Güneş’in (42) kullandığı aracın çarpması neticesinde yaşamını kaybetmiş yer aldığı vakayla ilgilendiren dava Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Mahkemede mevkuf maznun İdris Güneş ve öldürülen Beyhan Gökçe’nin yakınları murafaa salonunda apiko bulundu.

“Daha sonradan eşim benim telefonumu karıştırmış”

İdris Güneş, mahkemede icra ettiği savunmasında, “Gökçe benim henüz ilkin resmi nikahlı eşim olur. Kendisiyle 12 sene evliydik. Bu vakadan 8-9 ay evveli ayrıldık. Eşim benim telefonumda bambaşka bir hanımla görüştüğümü yakalayınca boşandık. Bir müddet sonradan onun talebiyle ile nikahsız şekilde bire bir evde yaşamaya başladık. Zeki eniştem beni arayarak ‘olanları duydum, sen bir nesne olgunlaşmamış kadar eve git kayınpederinin elini öp’ dedi. Bende söylediği kadar yaptım. Eve gittim. Daha sonradan kayınbiraderim ailesiyle bizlere geldi. Yemek yedik. Benim telefonum mutfakta şarjdaydı. Ben mutfağa gittim eşim peşimden geldi. Ben servisle ise gidecektim. Eşim bana ‘Şimdi gitme abimlere kusur mümkün az buçuk henüz söz sonradan otomobille gidersin’ dedi. Bende bunun dair evde kaldım. Daha sonradan iş dostum Vedat beni aradı. Ben de konuk yer aldığı düşüncesince servisle gitmeyeceğimi araç ile gideceğimi söyledim. O devir ‘beni de al’ dedi. Bende onama ettim. Daha sonradan eşim benim telefonumu karıştırmış. Başka bir hanımdan mevrut mesajı yakalamış. Bana ne işe yaradığını sordu. Sonra aramızda gürültü yaşandı; ‘sen ise gitmeyeceksin karıya gideceksin’ dedi. Ben de arabanın anahtarını alarak aşağıya garaja indim. Araca bindim. Arkadaşım Vedat’ı almaya gittim” dedi.

“Ben eşimi seviyordum”

Olay anına değgin de mütekellim İdris Güneş, “Vedat’ın evinin bulunmuş yer aldığı sokağın başlangıcında Vedat’ı beklemeye başladım. Bu tam düşkünlük ettiğim düşüncesince eşimi aradım. Bana ‘Allah belanı versin kendimi Porsuk’a atacağım, senin başını belaya koyacağım, hepinizin basını yakacağım, mesul şekilde aileni ve seni yazacağım’ dedi. Eşim Beyhan Gökçe ile konuşurken motosiklet sesi geliyordu. Motorda bulunduğunu anladım, fakat bana nerede bulunduğunu söylemedi. Bende sormadım. Beyhan ile konuşurken bu tam Vedat vasıtaya binmişti. Ben hem konuşup hem de U dönüsü yapmış olup işe kullanmak düşüncesince cereyan ettiğim en yaklaşan doğrultu orasıydı. Araçla u dönüsü yaparken bire bir sürede telefonla konuştuğum düşüncesince yönelteç hakimiyetini kaybetmişim. Motosikletin geldiğini görmedim. Çarpmadan evveli Vedat bana ‘İdris dikkat’ dedi. Ben frene bastım ve durdum. Motor bana çarptı. İndiğimde eşimin bulunduğunu ayırt ettim. 112’yi aradım, hastaneye götürdüm. Ben eşime isteyerek şekilde çarpmadım. Ben eşimle konuşurken namına dokunca vermemesi düşüncesince kandırma etmeye çalışıyordum. Bu sebeple direksiyonun hakimiyetini kaybettim. Ayrıca inşaatta çalıştığım düşüncesince uykusuz ve yorgundum. Suçsuzum beraatimi ve tahliyemi arzu ederim. Ben eşimi seviyordum” ifadeleriyle kendini savundu.

Beyhan Gökçe’nin esbak eşinden bulunan kızları H.G.(17), N.G. (14) Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) sistemiyle duruşmaya katıldı. Psikolog eşliğinde anlatım verdi. Duruşma görüngü durumunda his yapılması neticesinde ile gelecek bir tarihe ertelendi.

24006
Önceki Haber
24008
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.