Elon Musk bir müziği 420 Milyon Dogecoin’e satıyor

Elon Musk bir müziği 420 Milyon Dogecoin’e satıyor

Elon Musk bir müziği 420 Milyon Dogecoin’e satıyo

Elon Musk, Twitter hesabından yayınladığı bir müziği satışa sunduğunu bildirdi. Şarkıyı NFT olarak satacağını bildirdi. NFT, yani Non-Fungible Token (Değiştirilemeyen Jeton/Para) anlamına geliyor. Bu sistem sahip olduğunuz dijital içerikleri blockchain ile koruma altına alıyor. Dijital dünyadaki herhangi bir görsel, metin ya da video NFT olabilir. NFT’ler gerçek dünyadaki sanat eserlerin dijital dünyamızdaki bir yansıması olarak görülüyor.

Elon Musk, beeple adlı sanatçıdan 69 Milyon dolar teklif aldı

Musk, Twitter’da yayınladığı bir şarkıyı NFT olarak satışa çıkaracağını duyurdu. Dijital eserlerini NFT ile satan ve tanınmış bir dijital sanatçı olan beeple, Elon Musk’ın paylaştığı şarkıya 69 Milyon dolar teklif etti.

Musk, beeple‘ın yorumunu yanıtlayarak 420 Milyon Dogecoin istediğini söyledi. İşin ilginç kısmı ise 420 Milyon Dogecoin, 24 Milyon dolar yapıyor. Elon Musk’ın piyasadaki tüm Dogecoin’leri toplamak gibi bir amacı olduğu düşünülüyor. Sebep olarak da 69 Milyon dolarlık teklife karşı 24 Milyon dolar değerinde Dogecoin sunması gösteriliyor. Belki de ilerleyen zamanlarda Dogecoin ile ilgili önemli bir paylaşım yapmayı planlıyor olabilir.

4967
Önceki Haber
4973
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.