Eğitimlerini bitiren 1363 çarşı ve mahalle bekçisi mezun oldu

Eğitimlerini bitiren 1363 çarşı ve mahalle bekçisi mezun oldu

Gölbaşı Polis Akademisi'nde Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Mezuniyet Töreni'nde 1363 mezun düşüncesince tören düzenlendi.

Doğru haberin adresi.

Ankara

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Her birlikte çarşı ve mahallemizin güvenliğini, Türkiye’nin huzuru adına görüyor, kötülüğü engel olmak düşüncesince varımızı yoğumuzu ortaya koyuyoruz. Mahallelerimizin güvenliğine ayrı birlikte nazarıitibar gösteriyoruz.” dedi.

Bakan Yerlikaya, Gölbaşı Polis Akademisi’nde planlı Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Mezuniyet Töreni’nde meydana getirdiği konuşmada, 1363 dünkü mezunun inanma teşkilatının gücüne çelim kattığını söyledi.

Çarşı ve mahalle bekçilerini mezun etmekten iftihar duyduklarını dile getiren Yerlikaya, “İçişleri Bakanlığı adına gelişigüzel birlikte çarşı ve mahallemizin güvenliğini, Türkiye’nin huzuru adına görüyor, kötülüğü engel olmak düşüncesince varımızı yoğumuzu ortaya koyuyoruz. Mahallelerimizin güvenliğine ayrı birlikte nazarıitibar gösteriyoruz.” diyerek konuştu.

Yerlikaya, polis teşkilatının, gelişigüzel ayrışık tehlikeyi giderilmiş kılmak düşüncesince tamamıyla teyakkuzda ve göreve anık bulunduğunu vurgulayarak, şu şekilde bitmeme etti:

“Sizler bugün, insanımızın hayat ve itimat zarfında geçinme hakkını dayanak olmak düşüncesince ant edeceksiniz. Hiçbir insanımız, ‘Şu ıpıssız sokaktan geçe başıma birlikte nesne sağlık mi’ endişesi duymayacak. Sizler, mahallerimizi aydınlatan birer askı olacaksınız. Gecenin birlikte yarısında, uzaklardan mevrut birlikte düdük sesi bizlere, siz değerli ziyaretçilerimizin varlığını hissettirecek. Hepimiz anlayacağız ki bekçilerimiz vecibe başındadır. Varlığınız, sokaktaki kadem sesleriniz suçun işlenmesini caydıracak, töhmet olaylarının sayısını inşallah elan da azaltacaktır.”

Yerlikaya, Türkiye’de fariza eden 31 bin 50 bekçinin bugüne denli 18 bin 300 arakçılık vakasına engelleme ettiğini, 2 bin 831 kaybolma evladı ailelerine doğrulama ettiğini ve 18 gözyaşı üstü kaybolma 7 bin 556 yurttaşı bulduğunu aktararak, “Bu rakamlar bekçilerimizin görevini gerçekten yaptığını, milletimizin güvenine müstahak bulunduğunu bizlere doğrulama ediyor.” diyerek konuştu.

Bakan Yerlikaya, dünkü mezunlara, ailelerine, Polis Akademisine, eğitimlerde fariza alanlara teşekkürname etti, dünkü mezunlara başkaca muvaffakiyet diledi.

Diğer konuşmalar

Emniyet Genel Müdürü Erol Ayyıldız da Türk polis teşkilatının, vatandaşların dirilik ve para emniyetini sağlama, hukukun üstünlüğünü emare edinerek asliye adalet ve hürriyetleri koruma, topluluğun gelişigüzel kesiminin itimat ve desteğini iktisap noktasında iri himmet ortaya koyduğunu söyledi.

Polis teşkilatının, erinçli ve tehlikesiz birlikte geleceğin yapımı düşüncesince fasılasız çalıştığının altını çizen Ayyıldız, şunları kaydetti:

“Kadim ve eleştiri birlikte fariza bulunan çarşı ve mahalle bekçiliği, elan tehlikesiz ve elan erinçli şehirlerin yapımı ve ihyası noktasında iri ciddiyete haizdir. Şehirlerimizi mahalle mahalle, çıkmaz sokak koruyarak, suçluların vahim rüyası bulunan çarşı ve mahalle bekçilerimiz, insanımızın başını yastığa huzurla koyması düşüncesince gelişigüzel eşya altında, sokakları adımlayarak, erinçli sabahların güvencesi olmaktadır. Nefesleriyle ‘güvenin sesi’ bulunan bekçilerimiz, hoppadak asayişle ilgilenmiyor, mahalleliyi yakından tanıyıp onların sıkıntılarından bilgili adına uzattıkları iane eli, gösterdikleri ağababa şefkatiyle hemşerilik bilincini ve kadim birlikte anlayışı da yaşatıyor.”

Polis Akademisi Başkanı Yılmaz Çolak da akademide eğitimlerini başarıyla mütemmim öğrencileri kutlama kartı etti.

Çarşı ve mahalle bekçilerinin tarihî süreçte bulunduğu kabil vatandaşın dirilik ve para güvenliğini iletmek şartıyla inanma kuvvetlerine dayanak sağlayıcı ehemmiyetli birlikte bakım ünitesi bulunduğunu tamlayan Çolak, şu şekilde konuştu:

“Ülkemizin hepsi şehirlerinde, geceli gündüzlü demeden, milletimizin canını ve malını koruyan, hayat ve güvenliğimiz düşüncesince devim bilimi hepsi inanma kuvvetlerimiz ve onlara müzahir birlikte fariza yürüteç bekçilerimizle, töhmet ve kabahatli ile elan devim bilimi uğraş edilmektedir. Böylece çarşı ve mahalle bekçilerimiz, büyüklük ile maşer ortada birlikte güreşçi köprüsü rolü görerek mahallelerimizin birer parçası durumuna gelmiştir.”

24047
Önceki Haber
24049
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.