Dora’yı yere vurarak öldüren sanığın tutuklanma talebi reddedildi

Dora’yı yere vurarak öldüren sanığın tutuklanma talebi reddedildi

Dora'yı yere vurarak öldüren sanığın tutuklanma talebi reddedildi

DHA’nın haberine göre, sanık Ozan Öztürk savunmasında “Her şey kamera kayıtlarında görülmektedir. Söyleyecek fazla bir şey yok. Şikayetçi ile aramda herhangi bir husumet bulunmamaktadır. Olay günü köpek beni ısırınca bir anda bu eylemi yaptım. Daha sonra arkadaşımla beraber köpeği veterinere götürdüm” dedi.

“CANİCE HİSLE VURARAK ÖLDÜRMÜŞTÜR”

Köpeğin sahibi müşteki Cihan Kahya´nın avukatları Cansu Susesi ve Cansın Mayda ise şunları söyledi: “Köpek yavrudur. Henüz üç aylık olduğu için diş gelişimi tamamlanmamıştır. Görüntülerden anlaşılacağı gibi köpeğin ısırması gibi bir durum yoktur. Sanığın eylemi köpeğin ısırmasıyla orantılı değildir. Şikayetçiyiz. Sanık, köpeğin peşinden giderek onu kovalayarak yakalamış ve canice hisle vurarak öldürmüştür. Sanığın tutuklanarak en üst hadden cezalandırılmasını istiyoruz.” Şikayetçi avukatlar, sanık Öztürk´ün hakkında daha önce de hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı bulunduğunu hatırlatarak, mahkemelere bu hususta ihbarda bulunulmasını talep ettiler.

“ISIRMADAN DEĞİL, DİŞLEMEDEN BAHSEDİLEBİLİR”

İstanbul Barosu Hayvan Hakları Merkezi adına avukat Deniz Tavşancıl Kalafatoğlu ise davaya katılma talebinde bulunarak “Sanığın en üst hadden cezalandırılmasını talep ediyoruz. Üç aylık bir köpeğin ısırmasından değil, dişlemesinden bahsedebiliriz” dedi.

5347
Önceki Haber
5353
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.