DAHA YEŞİL, DAHA GÜZEL BİR GÜLNAR İÇİN ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

DAHA YEŞİL, DAHA GÜZEL BİR GÜLNAR İÇİN ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

DAHA YEŞİL, DAHA GÜZEL BİR GÜLNAR İÇİN ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

DAHA YEŞİL, DAHA GÜZEL BİR GÜLNAR İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Daha yeşil bir ilçe ve daha yaşanabilir bir gelecek hedefiyle ağaçlandırma çalışmalarını sürdüren Gülnar Belediyesi,  Gülnar Çamlık Mesire alanında Orman Genel Müdürlüğünden temin edilen limoni servi, biberiye, ceviz ve badem fidanlarını toprakla buluşturdu. Gülnar Belediyesi ekiplerimiz bu kapsamda güzel görünümü açısından limoni servileri, sağlığa birçok yararı bulunan biberiyeleri, üreticiliğe dikkat çekmek açısından en güzeli ilçemizde yetişen badem ve ceviz fidanlarının dikimini gerçekleştirdi.

Ağaçlandırma çalışmalarının ilçemizin geleceği için ve görsellik açısından büyük önem taşıdığına dikkat çeken Gülnar Belediye Başkanımız Alpaslan ÜNÜVAR

“Gülnar’ın iklimine uygun ve görsellik açısında da limoni servileri ve sağlığa birçok yararı olan biberiye fidanlarımızı Gülnar Çamlık Mesire alanımızda toprakla buluşturduk. Ayrıca aroması bakımında en güzeli ilçemizde yetişen badem ve ceviz fidanlarımızın da dikimini gerçekleştirdik. Havayı temizleyen, karbondioksiti oksijene çeviren ağaçlar anlayışıyla diktiğimiz tüm fidanlara gözümüz gibi bakacağız ve çocuklarımıza daha yeşil ve güzel bir dünya bırakmak için çalışmaya devam edeceğiz. Mevsimin uygunluğuna ve temin edebileceğimiz fidanlara göre dikebildiğimiz kadar ağaç dikmeye devam edeceğiz”

dedi.

 

 

 

3428
Önceki Haber
3434
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.