Cumhurbaşkanı Tatar, e-Devlet Kapısı’nın KKTC’de de yaşama geçmesini umduklarını söyledi

Cumhurbaşkanı Tatar, e-Devlet Kapısı’nın KKTC’de de yaşama geçmesini umduklarını söyledi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, andıran gelecekte e-Devlet Kapısı'nın Türkiye'de bulunduğu üzere KKTC'de de yaşama geçmesini, bununla henüz velut müşterek talih yapısının ortaya çıkmasını umduklarını söyledi.

Doğru haberin adresi.

Ankara

Tatar, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Lefkoşa’da ortak otelde ortak araya geldi.

Baş başa konuşma öncesinde izah karşıcı Tatar, Yılmaz’ın KKTC ekonomisinin güçlenebilmesi düşüncesince yapacağı katkıların baş döndürücü önemli, yönlendirmelerinin değerli bulunduğu değerlendirmesinde bulundu.

Ülkedeki katıksız kaynakların, denizin ve güneşin KKTC’ye kazanım sağladığına ancak hava değişimleri ve global ısınmanın zarar yarattığına ayraç fail Tatar, “Bu global istinas ve hava değişiklikleriyle parasını verseniz bile gündüz dirimlik besin bulamazsınız.” ifadelerini kullandı.

Tatar, ülkedeki zirai faaliyetlerin yönlendirilmesiyle, tarımcılar, hayvancılar ve çiftçilerin henüz velut istihsal yapabilmesinin sağlanacağını belirterek, henüz yaratıcı ortak çatı ile bulunan faaliyetlerin henüz uygulanabilir bir duruma geleceğini söyledi.

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) ve gayrı bitişik ülkelerle rakiplik içinde olduklarının altını çizen Tatar, kaynakların velut kullanılmasının ehemmiyetli bulunduğunu vurguladı.

Tatar, imzalanan hesaplı ve finansal ortaklık protokollerinin henüz velut ortak binanın ortaya çıkmasını sağlayacak tatlı yazıldığına ayraç ederek, bu anlayışın geliştirilmesinin KKTC ekonomisinin sürdürülebilir yapıya kavuşması düşüncesince görülmedik ehemmiyetli bulunduğunu dile getirdi.

Ülkenin sağlık, pedagoji bilimi ve enfrastrüktür giderleri bulunduğunu hatırlatan Tatar, değişen teknolojinin sebebiyle ülkedeki eksiksiz gelirlerin kaydedilmesi ve devletin bunlardan hisse almasının gerekliliğini vurguladı.

Tatar, DOĞRU gelecekte e-Devlet Kapısı’nın Türkiye’de bulunduğu üzere KKTC’de de yaşama geçmesini, bununla henüz velut ortak mutluluk yapısının ortaya çıkmasını umduklarını dile getirdi.

Türkiye’nin sayesinde Türk Devletleri Teşkilatı’nda kazanılan statünün sürdürülmesi düşüncesince henüz çelimli ortak mutluluk yapısının icap ettiğini tamlayan Tatar, şunları kaydetti:

“KKTC, hesaplı yapısını güçlendirerek halkımıza o arzusu verebilmek, gençlerimize henüz emin ortak doğacak ve burada istihdamıyla, ekleme değeriyle özlük ayakları üstünde durabilen, yatırımlarını kendisinin meydana getirdiği ortak mutluluk mekanizmasının devir içinde oluşturulması en iri dileğimiz ve dileğimiz.”

24048
Önceki Haber
24050
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.