Çamlıyayla’da MOTOFEST 5 Rüzgarı…

Çamlıyayla’da MOTOFEST 5 Rüzgarı…

Çamlıyayla MOTOFEST 5 olarak  30-31 Ağustos -1 Eylül tarihleri arasında başlıyor.

Mersin’nin Çamlıyayla İlçesinde her yıl geleneksel olarak Çamlıyayla Belediyesi ve Tarsus Motor Sporları Derneğinin birlikte düzenlediği Uluslararası Motofest’in 2019 da  MOTOFEST 5 olarak  30-31 Ağustos -1 Eylül tarihleri arasında Zevzek Tepesinde 4 kategoride onlarca sporcu yarışacak. Profesyonel, Amatör/Hobi, Veteran ve Yiğit Adamlar kategorisinde Türk sporcuların yanı sıra yabancı sporcular da yarışacak.

2018 de yapılan MOTOFEST 4 ‘e Amerika, Kanada, İtalya ve İsveç ile Türkiye’den Adana, Anamur, Bursa,Hatay, İskenderun, İstanbul,Konya, Mersin, Osmaniye’den motor tutkunları Çamlıyayla’nın Zevzek Tepesinde oluşturulan zorlu parkurda motor tutkunları engelleri zamana karşı yarışarak aşarlarken, engelleri geçerlerken yerden hayli yüksek noktalara ulaşarak adeta uçtular.

ÇAMLIYAYLA MOTOFEST 2017 TANITIM FİLMİ

ÇANLIYAYLA MOTOFEST 5 2019

ÇANLIYAYLA MOTOFEST 4 2018

Çamlıyayla Belediye Başkanı İsmail Tepebağlı, “Yerli ve yabancı sporcuları Çamlıyayla’da misafir ederek düzenlediğimiz etkinliklerle vatandaşlarımıza görsel bir şölen hazırlama gayretindeyiz. 2018 de iİlgi oldukça iyiydi ve bu sene 5. yapılacak Motofest’e katılımın daha fazla olacağını düşünüyoruz. Türkiye’nin en büyük çarşı içi parkurunu ve yine Zevzek Tepesinde hazırladığımız bin üç yüz metrelik zorlu parkurda çok güzel yarışma oldu ve bu sene daha da güzel olacak . Hiçbir sıkıntı yaşanmadan yarışlarımızı gerçekleştireceğiz. Bundan sonraki yıllarda bu festivali geliştirerek devam ettirmenin gayreti içindeyiz, bu sayede Uluslarası boyutta daha fazla sporcuyu Çamlıyayla’ya çekmiş olacağız” dedi.

ÇAMLIYAYLA MOTOFEST 2018 TANITIM FİLMİ

CAMLIYAYLA MOTOFEST 4 2018

CAMLIYAYLA MOTOFEST 4 2018

Adrenalin ve macera tutkunlarının bu yılki durağı Mersin’in Çamlıyayla ilçesi olacak. Mersin Çamlıyayla Belediyesi ve Tarsus Motor Sporları Kulübü tarafından Çamlıyayla Zevzek Tepe’de düzenlenecek festival  30 Ağustos tarihinde kamp ateşiyle başlayacak ve 3 gün sürecek. Onlarca sporcu 4 kategoride  yarışacak. Profesyonel, Amatör/Hobi, Veteran ve Yiğit Adamlar kategorisinde Türk sporcuların yanı sıra yabancı sporcular da yarışacak. Türkiye’nin en büyük şehir içi parkuru olma özelliğini de taşıyan yarışta, birinciye tam altın, ikinciye yarım altın, üçüncüye ise çeyrek altın verilecek. Ayrıca festivale katılan herkese çeşitli hediyeler de takdim edilecek.

“Tüm motor tutkunlarını bekliyoruz”

Tarsus Motor Sporları Kulübü Başkanı İsmail Cenk Ataş, festivalin Çamlıyayla’nın tanıtımına büyük katkı sunacağını belirtti.

Ataş, “Bu yıl beşincisini düzenleyeceğimiz festival hem Çamlıyayla ilçemizin tanıtımına katkı sunacak hem de motosikletlere olan ilgiyi arttıracak. 30 Ağustos- 1 Eylül tarihlerinde düzenleyeceğimiz festivalde, farklı şehirlerden hatta farklı ülkelerden sporcular hazırlamış olduğumuz pistte hünerlerini sergileyecekler. Unutulmaz bir festival yaşamak için tüm motor tutkunlarını festivalimize bekliyoruz” dedi.

ÇAMLIYAYLA MOTOFEST 2018 GÖRÜNTÜLER

453
Önceki Haber
463
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.