Çamlıyayla’da İslam Sarı Hamlesi

Çamlıyayla’da İslam Sarı Hamlesi

Ak Parti‘nin Çamlıyayla’da ki güçlü ismi İslam Sarı Cumhuriyet Halk Partisi’ne geçiyor. Geçtiğimiz yerel seçimlerde Ak Parti Çamlıyayla Belediye Başkan Adayı islam Sarı, Cumhuriyet Halk Partisi’ne geçiyor.

Çamlıyayla’da Ak Parti’nin güçlü isimleri arasında yer alan İslam Sarı’ nın adaylığı, resmi olarak kısa bir zaman sonra açıklanacak.

Ak PARTİ ÇAMLIYAYLA TABANINDAN CHP VE İYİ PARTİYE YÖNELİŞ

Cumhur İttifakı kapsamında Çamlıyayla’da aday çıkarmayacak olan Adalet ve Kalkınma Partisi  tabanı kendilerine en yakın adayla olarak nitelendirdikleri İslam Sarı ve Mehmet Fatih sofu‘ya yönelmiş durumda. Mevcut Belediye Başkanı ve  Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı adayı İsmail Tepebağlı’nın iki rakibi de böylelikle netleşmiş oldu.

CHP ÇAMLIYAYLA İLÇE TEŞKİLATI GÖREVDEN ALINDI 

Öte yandan İslam Sarı’nın adaylığın resmi olarak açıklanmasının öncesinde CHP Çamlıyayla İlçe Teşkilatı görevden alındı.  CHP Çamlıyayla İlçe Teşkilatı’nın açıklanmasının hemen ardından İslam Sarı’nın da  isminin açıklanması bekleniyor.

ÇAMLIYAYLA’DA ADAYLARIN ŞARTLARI EŞİTLENDİ

Çamlıyayla’da  Ak Parti tabanın oylarını bölecek olan  İslam Sarı bu hamlesiyle Cumhur ittifakına Çamlıyayla’da ciddi bir darbe vurmuş oldu. Öte yandan geçen seçimlerde İYİ Parti‘ye oy veren CHP tabanını projeleriyle hangi adayın ikna edeceği merak konusu.

 

 

220
Önceki Haber
235
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.