ÇAMLIPINARALANI MAHALLESİ’NİN İÇMESUYU SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

ÇAMLIPINARALANI MAHALLESİ’NİN İÇMESUYU SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

ÇAMLIPINARALANI MAHALLESİ’NİN İÇMESUYU SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

ÇAMLIPINARALANI MAHALLESİ’NİN İÇMESUYU SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

MESKİ İÇMESUYU ÇALIŞMALARINDA HIZ KESMİYOR

ÇAMLIPINARALANI MAHALLESİ’NİN İÇMESUYU ALTYAPISI YENİLENİYOR

Mersin’i ihtiyacı olan kaliteli ve dayanıklı altyapıya kavuşturmak için çalışmalarını aralıksız sürdüren MESKİ, Anamur İlçesi Çamlıpınaralanı Mahallesi’nin uzun yıllardır süregelen içmesuyu sorununun çözümü için çalışma başlatıyor. Yatırım tutarı 1 milyon 364 bin lira olan yaklaşık 10 kilometrelik içmesuyu hattı çalışması ile mahalle sakinlerinin yıllardır yaşadığı içmesuyu problemi sona eriyor.

MESKİ Genel Müdürlüğü’nün konu ile ilgili yapılan açıklamasında,

 “Mersin’in muhtelif mahallelerinde yürütülen içmesuyu çalışmaları ile vatandaşların yaşadığı problemleri sonlandırmak için 7/24 hizmet verilmektedir” 

ifadeleri kullanıldı.

MERSİN

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak terfi hattıyla Anamur İlçesi’ne bağlı Çamlıpınaralanı Mahallesi’nin içmesuyu sorunu çözüme kavuşuyor.

Yetersiz içmesuyu altyapısı bulunan Çamlıpınaralanı Mahallesi’ne, Ören Mahallesi’nde bulunan mevcut depodan yeni yapılacak içmesuyu terfi hattı ile içmesuyu götürülerek, mevcut problem giderilecek. Yapımına başlanan içmesuyu imalatları kapsamında, Ören Mahallesi’nde bulunan mevcut su deposundan yeni yapılacak sistemle yaklaşık 9 bin 926 metre içmesuyu şebeke imalatı, 1 adet 30 m³ içmesuyu biriktirme deposu ve 1 adet 10 m³ toplama odası ile mekanik imalatlar yapılarak, mahallenin içmesuyu sorununa son verilecek.

MESKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, yatırım tutarı yaklaşık 1,364,434.47 TL olan içmesuyu imalatlarının 2020 yılı sonunda tamamlanmasının planlandığı belirtilerek,

 “Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer öncülüğünde başlatılan içmesuyu ve altyapı çalışmaları yoğun bir şekilde devam etmektedir. Çamlıpınaralanı Mahallesi sakinleri, uzun yıllardır içmesuyu problemi yaşamaktadır. Yapımına başlanan içmesuyu çalışmaları ile mahallenin bu sorunu ortadan kaldırılacaktır. 2020 yılının sonunda ihalesi tamamlanarak işletmeye alınması planlanan içmesuyu tesisleri ile mahallenin içmesuyu sorunu giderilecektir. Mersin’in muhtelif mahallelerinde yürütülen içmesuyu çalışmaları ile vatandaşların yaşadığı problemleri sonlandırmak için 7/24 hizmet verilmektedir” 

ifadelerine yer verildi.

 

1681
Önceki Haber
1686
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.