BÜYÜKŞEHİR’İN “10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA 10 YAŞ FUTBOL ETKİNLİĞİ” TAMAMLANDI

BÜYÜKŞEHİR’İN “10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA 10 YAŞ FUTBOL ETKİNLİĞİ” TAMAMLANDI

BÜYÜKŞEHİR’İN “10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA 10 YAŞ FUTBOL ETKİNLİĞİ” TAMAMLANDI

BÜYÜKŞEHİR’İN “10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA 10 YAŞ FUTBOL ETKİNLİĞİ” TAMAMLANDI

ŞAMPİYON: MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

BAŞKAN SEÇER’DEN MİNİK FUTBOLCULARA: “KARDEŞLİĞİNİZ KAZANDI”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir’in düzenlediği “10 Kasım Atatürk’ü Anma 10 Yaş Futbol Etkinliği” final maçını izledi. Finalde 2. yarının başlama vuruşunu yapan Seçer, ardından maçı izleyip, takımlara kupa ve madalyalarını takdim etti. Etkinliğin şampiyonu Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü takımı oldu. Minik futbolculara seslenen Seçer,

“Kazanan, kazanmayan, skor ne olursa olsun burada kardeşliğiniz kazandı”

dedi.

BÜYÜKŞEHİR’İN “10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA 10 YAŞ FUTBOL ETKİNLİĞİ” TAMAMLANDI

BÜYÜKŞEHİR’İN “10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA 10 YAŞ FUTBOL ETKİNLİĞİ” TAMAMLANDI

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen “10 Kasım Atatürk’ü Anma 10 Yaş Futbol Etkinliği” final maçını izledi. Finalde 2. yarının başlama vuruşunu yapan Başkan Seçer, ardından final maçını izleyip, takımlara kupa ve madalyalarını takdim etti. Etkinliğin şampiyonu 3 etabı da hiç yenilmeden bitiren ve oynadığı 4. etapta şampiyonluğu elde eden Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü takımı oldu. Başkan Seçer, çocuklara

“Burada kazanan kardeşliğiniz”

diye seslendi.

Macit Özcan Spor Tesisleri’nde oynanan maçı izleyenler arasında Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Vekili Gülcan Kış, Genel Sekreter Yardımcıları Hasan Gökbel ile Ali Rıza Özdemir, Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Özgür Timur, Büyükşehir Belediyesi daire başkanları, Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları ve aileler yer aldı. Başkan Seçer, maç öncesinde hentbol, voleybol, basketbol, tekvando takımlarının sporcularını ve Kır Çiçekleri sporcularını selamlayıp, sohbet etti.

“Çocuklarımız daha barış dolu bir dünyada yaşasınlar istiyoruz”

Başkan Seçer, sporcunun kardeşlik, barış, yardımlaşma gibi değerleri bünyesinde taşıyan birey olduğunu dile getirerek,

“Çocuklarımız çok güzel. Geleceğimizin umudu, yarınlarımızın güvencesi, her şeyimiz. Çabalarımız çocuklarımız için. Daha güzel bir ülkede, daha barış dolu bir dünyada yaşasınlar istiyoruz”

dedi. Sporun önemine de değinen Başkan Seçer,

“Bizler de sizlerin daha küçük yaşlardan, hem kabiliyetli olduğunuz alanlarda daha iyi yetişebilmeniz için, hem Mersin’imizi, hem ülkemizi dünyanın her yerinde temsil edebilmeniz için, bizlerin gurur kaynağı olmanız için bütün imkanları seferber etmek istiyoruz”

diye konuştu.

Etkinliğin 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’nde düzenlemesinin önemine dikkat çeken Seçer,

“Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümü çok önemlidir, değerlidir. Bize değer katan, bizi biz yapan, bizi geleceğe taşıyan, bu önemli insanların, önemli kararların hatırlanması bir sembol değildir”

dedi.

“Burada kazanan kardeşliğiniz”

Çocukların güzel bir mücadele sergilediğini vurgulayan Başkan Seçer,

“Centilmenlik çerçevesinde birbirinizi incitmeden, birbirinizi kırmadan ne kadar güzel bir mücadele örneği gösterdiniz. Kutluyorum. Kazanan, kazanmayan, skor ne olursa olsun. Burada kardeşliğiniz kazandı. Bizim için birlik, beraberlik önemli. Bunu onların Belediye Başkanı, amcaları, babaları, bir büyükleri olarak, kafalarında kalması için söylüyorum. Bu ülkeyi yüceltecek olan birliğimiz, beraberliğimiz. Aranızda birbirinizden farklı hiçbir çocuğumuz yok. Hepiniz bizim gözümüzde evladımızsınız. Bunu unutmayın. Hepimiz biriz, biz Türk milletiyiz. Bunun bilincinde olun. Birbirinizi sevin, birbirinizi sayın, ülkenizi sevin, ülkenizi sayın, ülkeniz için çalışın, ülkenizin kalkınması için çalışın”

ifadelerini kullandı.

Etkinliğe 10 takım ve toplam 200 sporcu katıldı

10 Kasım Atatürk’ü Anma 10 Yaş Futbol Etkinliği 10 takımın katılımıyla 2 Ekim’de başladı. Etkinlik bu yıldan sonra geleneksel hale getirilecek. 4 etap şeklinde oynanan etkinliğin finali 10 Kasım Atatürk’ü Anma gününde gerçekleşti. İlk 3 etabı hiç yenilmeden bitiren Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, oynadığı 4. etapta şampiyonluğu elde etti. Toros Kartalları ikinci, Silifke Çağdaş Gençlik Spor üçüncü ve Trabzonspor da dördüncü oldu.

Maç sonunda Kır Çiçekleri Projesi öğrencileri tarafından hem sesli, hem de işaret diliyle “10 Kasım” şiiri okundu. Minikler üzerlerinde Atatürk fotoğraflarının basılı olduğu siyah renkteki tişörtlerden giydi. Minik sporcular etkinlik sonunda Başkan Seçer’i “En Büyük Başkan Bizim Başkan” sloganları ile uğurladı. Etkinlik toplu fotoğraf çektirilmesi ile son buldu. Daha sonra Seçer, ‘Özel Kır Çiçekleri Ortaokul Kız Sporcu Yurdu’ binasını gezdi.

Minik yürekler Ata’yı saygıyla andı

Öte yandan, 10 Kasım için Büyükşehir Belediyesi Etkinlik Merkezi’nde de anma töreni düzenlendi. Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen anma etkinliğinde minikler Ata’yı andı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan anmada miniklere Atatürk’ün hayatı ve başarıları anlatıldı. Yaratıcı drama eğitmeni ve aynı zamanda masal anlatıcısı Çağrı Burcu Yücesoy, miniklere özlem dolu hayatın büyüklüğünü anlattı. Anlatımın ardından minikler hep birlikte eğitmenler eşliğinde ‘Çocuk Kalbimle Atatürk Şarkısı’ söyledi.

1465
Önceki Haber
1475
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.