BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, REHBERLİK HİZMETLERİYLE DE EĞİTİME DESTEĞİNİ SÜRDÜRÜYOR

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, REHBERLİK HİZMETLERİYLE DE EĞİTİME DESTEĞİNİ SÜRDÜRÜYOR

BUYUKSEHIR BELEDIYESI, REHBERLIK HIZMETLERIYLE DE EGITIME DESTEGINI SURDURUYOR

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, REHBERLİK HİZMETLERİYLE DE EĞİTİME DESTEĞİNİ SÜRDÜRÜYOR

 

YENİCE’DE ÇOCUK ATÖLYESİ İLE VELİLERE YÖNELİK REHBERLİK ÇALIŞMASI BİR ARADA

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin kentin dört bir noktasında eğitime destek çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Tarsus’a bağlı Yenice Mahallesi’nde hizmet veren ve çevrede bulunan diğer mahallelerin de faydalandığı Büyükşehir Belediyesi Yaşar Bayboğan Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi bünyesinde ki Kadın ve Çocuk Atölyesi’nden faydalanan küçük çocuklar ile Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi’nden faydalanan 5., 6. ve 7. ara sınıf öğrencilerinin ebeveynlerine yönelik olarak bilgilendirme ve rehberlik çalışması gerçekleştirildi.

Minik çocukların ebeveynleri “paylaşım çemberinde” buluştu

 

Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi bünyesindeki Yaşar Bayboğan Kadın ve Çocuk Atölyesi’nden faydalanan miniklerin ebeveynlerine yönelik “paylaşım çemberi” çalışması uygulandı. Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Eğitim Koordinatörü Özlem Tanışık, Aile ve Çocuk Şube Müdür Vekili Bircan Kumru ve eğitmenler tarafından yerine getirilen çalışmada, atölyede uygulanan faaliyetler, ailelerin dikkat etmesi gereken hususlar anlatılıp, Büyükşehir Belediyesi’nin diğer sosyal çalışmalarıyla ilgili olarak da bilgi sunumu yapıldı.

Ara sınıf öğrenci velilerine yönelik rehberlik hizmeti

 

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı olan Yaşar Bayboğan Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi’nden faydalanan ara sınıf öğrenci velilerine yönelik olarak da “Kardeş kıskançlığı nedir, nasıl gelişir? Çocuklarda inatçılık ve ebeveyn tutumu” konularında ayrıntılı bilgiler verildi.

Rehber Öğretmen İpek Ay İlker tarafından gerçekleştirilen sunuma Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi’nden faydalanan öğrencilerin velilerinin yanı sıra Kadın ve Çocuk Atölyesi’nden faydalanan miniklerin ebeveynleri de katıldı. Dinamik şekilde gerçekleştirilen rehberlik hizmet çalışmasında velilerden gelen sorular da tek tek yanıtlandı.

Tanışık: “Çocuklarımızdaki gelişimleri yakından takip ediyoruz”

 

Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Eğitim Koordinatörü Özlem Tanışık, “Yenice’deki çocuk atölyemizde ailelerle bir paylaşım çemberi düzenledik. Bu paylaşım çemberinde çocuklarına dair geri dönütleri ailelerimizden dinledik. Bizim de onlara ufak tavsiyelerimiz vardı. Ailelerimizin buradaki coşkusu ve mutluluğu görülmeye değerdi. Atölyemiz ilk başladığı günden itibaren çocuklarımızda gözlemledikleri gelişmelerden bahsettiler. Biz de bu gelişmeleri yakından takip ediyoruz ve takip etmeye devam edeceğiz” dedi.

“Önceden böyle bir imkanımız yoktu”

Velilerden Sinem Çelik, Büyükşehir Belediyesi’nin eğitim hizmetlerinden oldukça memnun olduklarını söyleyerek, “Belediyemizin bu fırsatı ayağımıza kadar geldiği için çok memnunuz.Kızımda büyük bir gelişme oldu. Önceden böyle bir imkanımız yoktu. Böyle bir durum için şehir merkezine gitmemiz gerekiyordu. Belediyemiz bize bu imkanı sağladığı için çok memnunuz” ifadelerini kullandı.

Bir diğer öğrenci velisi Pervin Çelik de Yenice’de ilk defa böyle bir hizmet gördüklerinin altını çizerek, “Böyle bir yer açıldığı için çocuklar eğitim alacağı için  farklı ortamda olacakları için gelişecekleri için çok memnunum. Böyle bir şey Yenice’de kurulduğu için çok memnunum. Şimdiye kadar böyle bir şey yoktu. Çok teşekkür ederiz Başkanımız Vahap Seçer’e” diye konuştu.

14246
Önceki Haber
14253
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.