Bu da Süper Öğretmen

Bu da Süper Öğretmen

Türkiye’nin yakın tarihi, süper vali, süper kaymakam ve diğer üstün gayret gösteren vatan evlatlarıyla dolu. Memleket, “süper” kelimesiyle ilk olarak Vali Recep Yazıcıoğlu ile tanıştı.

Yazıcıoğlu,  ‘Devleti devlet yapan millettir. Milletten üstün hiçbir unsur yoktur’ anlayışını görev yaptığı yerlerde, devletin tüm kademelerine adeta nakış nakış işledi.

Türkiye’nin yakın tarihine bu güzel hatıraları yazdıran çabanın bir benzerini, bu günlerde, Torosların zirvesinde, Mersin’in Çamlıyayla ilçesinde görüyoruz. Kimden mi bahsediyoruz? Çamlıyayla İlçe Milli Eğitim Müdürü İslam Sarı’dan. Çamlıyayla’ya gittiğiniz zaman İslam Hoca ve ekibini, sadece öğretmenlik yaparken görmüyorsunuz. İslam öğretmen ve ekibini, kimi zaman boya yaparken, kimi zaman ise sıraların tadilatını yaparken görebilirsiniz.

İslam Hoca, mazeret makamında değil maharet makamında olduğunu o kadar iyi idrak etmiş ki, bu yaşam tarzını diğer öğretmenlere de yansıtmış. İslam öğretmen ve ekibinin bu üstün gayreti, kısa zamanda, Çamlıyayla’nın eğitim seviyesini hak ettiği yere getirecek gibi gözüküyor.

60
Önceki Haber
66
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.