Bu belirtilere dikkat: Lenfomanın erken teşhisinde büyük önem arz ediyor

Bu belirtilere dikkat: Lenfomanın erken teşhisinde büyük önem arz ediyor

Doğru haberin adresi.

Lenfoma ilgilendiren ehemmiyetli bilgiler sağlayan Çankırı İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya, erken teşhisin büyük önem taşıdığını belirterek, “Lenfoma belirtisi olabilecek belirtileri bilmeleri ve bu belirtileri belirleme etmeleri yerinde beraberinde afiyet kuruluşuna başvurmaları büyük önem taşımaktadır” dedi.

Çankırı İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya, Dünya Lenfoma Günü nedeniyle açıklamalarda bulunarak, lenfomanın (lenf kanseri) erken teşhisi ve otama süreci ile ilgilendiren bilgilendirmelerde bulundu. Lenfomanın tedavisinde erken tespite müteveccih benimseme edilmiş beraberinde tarama metodu bulunmadığını tamlayan Sarıkaya, lenfoma teşhisi olabilecek belirtilerin bilinmesi ve afiyet kuruluşuna başvurmanın büyük önem taşıyacağını söyledi.

“Yaşlanmak, umumi kendisine lenfoma düşüncesince ehemmiyetli beraberinde riziko faktörüdür”

60 gözyaşı üstü insanda lenfomanın kesif görüldüğünü tamlayan Sarıkaya, “Vücudumuzun ayrı ayrı bölgelerinde mevcut ve enfeksiyon rahatsızlıklarına huzur vücudumuzun direncini sağlayıcı lenfa bezleri, muafiyet sistemimizin ehemmiyetli beraberinde bileşenidir. Lenfomalar, lenfoid dokularda saf kendisine mevcut lenfosit ismi maruz hücrelerden gelişen biçimsiz işkilli lenfa bezi hastalıklarıdır. Lenfomaya neyin etken bulunduğu stabil kendisine açıklığa kavuşturulamamış olmakla başlangıç başa araştırmacılar, kimi riziko faktörlerini belirlemişlerdir. Risk etkenleri şöyleki sıralanabilir. Yaşlanmak, umumi kendisine lenfoma düşüncesince ehemmiyetli beraberinde riziko faktörüdür ve vakaların bir çok 60 gözyaşı ve üstü insanda görülmektedir. Genel kendisine beylerde lenfoma görülme riski bayanlardan şimdi yüksekse de kimi ast tipler hanımlarda şimdi kesif görülebilmektedir. Lenfomalı beraberinde numara basamak beraberinde akrabaya erbap olmanın, lenfoma ihya riskini artırabileceği benimseme edilir” dedi.

Lenfomanın belirtileri ile ilgilendiren bilim sağlayan Sarıkaya, “Bacaklarda ve bileklerde şişkinlik, alışılagelen sıfır yorgunluk, erke kaybı, meşime ağrısı ve karında şişkinlik, iştiha ve kilogram kaybı, bitkinlik, tün terlemeleri ve ateş, titreme, başlangıç ağrısı, dem darlığı, süreğen öksürük. Maalesef lenfoma düşüncesince erken tespite müteveccih benimseme edilmiş beraberinde tarama metodu bulunmamaktadır. Bu sebeple şahısların lenfoma belirtisi olabilecek belirtileri bilmeleri ve bu belirtileri belirleme etmeleri yerinde beraberinde afiyet kuruluşuna başvurmaları büyük önem taşımaktadır” dedi.

24598
Önceki Haber
24600
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.