Beşiktaş’ın borcu kısaca 6 bilyon 697 milyon teklik namına açıklandı

Beşiktaş’ın borcu kısaca 6 bilyon 697 milyon teklik namına açıklandı

Beşiktaş Kulübünün borcunun, 6 bilyon 696 milyon 974 bin 534 liralık bulunduğu duyuruldu.

Doğru haberin adresi.

İstanbul

BJK Akatlar Spor Kompleksi’nde meydana gelen toplantıya, siyah-beyazlı kulübün sedir oturmuş başkanı Tevfik Yamantürk, Başkan Ahmet Nur Çebi ile dalavere oturmuş ve sedir oturmuş üyeleri katıldı.

Tevfik Yamantürk, icra ettiği konuşmada, Beşiktaş’ın kişi ayakları üstünde kalacak biçimde yapılanması icap ettiğini belirterek, “Beşiktaş’ımızın Çinliler, Araplar ve Rus oligarklar kabilinden katılması mı istiyoruz veya sahibi kılıç Beşiktaşlılar yerine mı kalacağız? Burada müşterek tercihte bulunacağız. Gelirimiz, taş çatlasa 60 milyon avro. Tuhaf anlaşılmaz rakamlarla yaşamamız gibi değil.” ifadelerini kullandı.

Siyah-beyazlı kulübün başkanlığına namzet olabileceği şeklindeki iddialara bağlı de görüşlerini aktaran Yamantürk, “Sağda, solda duyuyoruz ve okuyoruz. Diyorlar ki ‘100 milyon avroyla geliyor’. Bizim kültürümüzde hakeza müşterek obje yok. Böyle sayılara söyleyiş geçirmek bana yakışmaz. Doğru değil.” sanarak konuştu.

Denetim Kurulu Üyesi Şentürk: 6,9 bilyon brüt, 6,7 bilyon TL de açık borcumuz var

Denetim Kurulu Üyesi hür Şentürk, nakdî mevzularla ilgilendiren üyeleri bilgilendirdi.

Şentürk, siyah-beyazlı kulübün 31 Mayıs 2023 bakımından borcunun 6 bilyon 696 milyon 974 bin 534 liralık bulunduğunu kaydetti.

Denetim Kurulu Başkanı Gökhan Tiryaki, borcun açıklanmasının öncesinde icra ettiği konuşmada, siyah-beyazlı kulübün borcunun arama edilebildiğini belirterek, şunları söyledi:

“Beşiktaş’ın değişmeye gereksinimi var. Geleneksel dalavere şekliyle, anadan görme gelirleriyle nakdî tablonun döndürülmez bulunduğunu görüyoruz. Son sedir oturmuş toplantısında borcun arama edilebildiğini söylemiştik. 6,9 bilyon brüt, 6,7 bilyon TL de açık borcumuz var. Bunun da ½ si nakdî borçlardan oluşuyor. Bu planlamada evvel yerine borcu komuta etmek ve arama etmemiz gerekiyordu, müşterek numara etabı tamamladık. Beşiktaş’ın nakdî yerine değerli olması, sürdürülebilir başarının en esas kriteri bulunan nakdî sürdürülebilirliği gelmek düşüncesince gelirleri arttırmamız gerekiyor. Beşiktaşlılar yerine bundan sonra kavgayı bırakmamız gerekiyor. Biz ayrıştığımız sürece dışarıda rakiplik edemeyiz. Beşiktaş’ın hedefinin elden Türkiye’de yürek olmaması gerekiyor. Beşiktaş’ın Avrupa’da da kupayı hedeflemesi lazım. Türk sporundaki gelirlerin yüzdelik 60’ı bundan sonra sabit. Ticari gelirler ise sizin kontrolünüzde. Beşiktaş’ın ekü bazında 240 milyon ekü yöreleri borcu var. Beşiktaş 2017 senesinde 220 milyon ekü dirimsel elde etti. Beşiktaş’ın gizil geliri bugünkü borcu kadar. Potansiyelimizi kullanabiliriz.”

24611
Önceki Haber
24613
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.