Batman’da Onkoloji Tanı Merkezi’nin temeli törenle atıldı

Batman’da Onkoloji Tanı Merkezi’nin temeli törenle atıldı

Doğru haberin adresi.

Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesinin bahçesinde yapımına başlanan Onkoloji Tanı Merkezi’nin temeli törenle atıldı.

Batman İl Sağlık Müdürlüğü çeşidinden geçmiş aşama emek harcaması tamamlanan Onkoloji Tanı ve Tedavi Merkezi’nin ihalesinin arkası sıra yapımına başlandı. 38 milyon TL’ye tenkis edilen özek 364 günde tamamlanacak. İl dışına sevklerin önüne geçmesi ve Batman’a benzeyen bulunan Siirt, Mardin, Şırnak, Bitlis, Muş, Bingöl illerine de görev vermesi hedeflenen merkez, Diyarbakır ve Elazığ kabilinden illerin gönderme yükünü de hafifletecek.

Törende mütekellim İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Semih Canpolat, “Yaklaşık 38 milyon TL’ye tenkis edilen onkoloji merkezi imal işi düşüncesince müteahhit kuruluşa 364 güneş süresi verildi. Binamız Eğitim ve Araştırma Hastanesi içinde bin 976 metrekare peyda etmek az daha 760 metrekare habitat endüstrisi ve 107 metrekare uygulayım bağlı meydan olacak biçimde düz yazı edilecektir. Hizmet bağlı alanımız döşeme kat, bodrum büküm ve müşterek numara büküm olacak biçimde planlanmıştır. Kamu ve hususi hastanelerimizdeki onkoloji kliniklerinde il içi ve il dışından parasız kitlesinin almakta bulunduğu tedavinin ehemmiyetli müşterek yönünü PETCT ve Linac cihazları oluşturmaktadır. Onkoloji Tanı Merkezi binamızın tamamlanmasıyla bu nakıs giderilerek, başta Diyarbakır, Malatya ve Elazığ’a sevkin önüne geçilmiş olacak ve ilimize benzeyen bulunan Siirt, Mardin, Bitlis, Şırnak ve sınırlarımıza benzeyen bulunan Zaho, Duhok ve Erbil’e denli bu görev verilecektir” dedi.

“Yetersiz vaziyette bulunan fiziksel mekanlarımızı çeşitlendirdik ve kapasitelerini arttırdık”

Batman’da döşek kapasitesinin yüzdelik 420 artım gösterdiğini tamlayan Batman Belediye Başkan Vekili ve Batman Valisi Ekrem Canalp, “Reform etmediğiniz hiçbir

kurum devir içinde dinamizmini koruyamaz. Reforme edilmemiş gelişigüzel müşterek gurur müşterek devir sonraları atalete sürüklenmeye mahkumdur ve reforme edilmemiş gelişigüzel müşterek gurur devir içinde aliteli olmayan görev üretmeye mahkumdur. Daha öncesinde çıtırbom vaziyette bulunan fiziksel mekanlarımızı çeşitlendirdik ve kapasitelerini arttırdık. Somut müşterek dayanıklı vereyim, Batman’da 2000 yılındaki döşek sayısı 271 iken, bugün bin 150’dir. Yani sağlıkta düzeltme projesinin Batman’daki konkre kararı Batman’daki döşek kapasitemiz yüzdelik 420 artım göstermiştir” niteleyerek konuştu.

Törene Batman Belediye Başkan Vekili ve Batman Valisi Ekrem Canalp, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Semih Canpolat, tören düzeni üyeleri, afiyet personeli, etibba ve STK temsilcileri katıldı.

Batman’da Onkoloji Tanı Merkezi’nin temeli törenle atıldı

23739
Önceki Haber
23741
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.