Başkan Yılmaz öğrencilerle birlikte İlköğretim Haftasını kutladı

Başkan Yılmaz öğrencilerle birlikte İlköğretim Haftasını kutladı

Doğru haberin adresi.

Mersin’in biçim kaza Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Vali Sabahattin Çakmakoğlu İlkokulunda planlı İlköğretim Haftası tesit programına katıldı. Okul bahçesinde öğrencilerin dip sevgisiyle karşılanan Başkan Yılmaz, sınıfları görüşme ederek öğrencilere bir tane on paralık pentür seti armağan etti.

Programın açma konuşmasını karşılayıcı Okul Müdürü Ahmet Yıldırım, ilçedeki İlköğretim Haftası tesit etkinliğinin okullarında tamamlandıktan şişman itibar duyduklarını söylerken, İlçe Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Tülücü ise acemi yetişek ve öğretim yılına başlamanın heyecanı içinde olduklarını belirtti. Tülücü, “Cumhuriyetimizin 100. senesinde topu topu devletimizde bulunduğu kabilinden Mersin’de de yetişek ve öğretim çalışmalarının, öğrencilerimize acemi başarılar ve acemi afak kazandıracağına inanıyorum. 2023-2024 yetişek öğretim yılının topu topu yetişek camiamıza ve ilkin öğrencilerimize hayır olmasını diliyorum” dedi.

“Çocuklarımızı temiz bir geleceğe taşıyacağız”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, eğitimin geleceğin yapımı bulunduğunu tabir ederek, “Cumhuriyetimizin 100. senesinde başladığımız yetişek öğretim yılının hayır olmasını diliyorum. Öğretmenlerimiz, idarecilerimiz ve velilerimiz çocuklarımız düşüncesince fedakarca çalışıyorlar. İnşallah daim bu arada çocuklarımızı temiz bir geleceğe taşıyacağız” sanarak konuştu.

Tüm ufaklıklara seslenerek onları baş döndürücü sevdiklerini tabir fail Yılmaz, “Sevgili çocuklar, hepimiz sizleri baş döndürücü seviyoruz. Güzel ve kurnaz çocuklarsınız. Tüm öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve velilerimizin acemi yetişek öğretim yılını kutlama kartı ediyor, sağlıklı, rahat ve güzel bir sene geçirmelerini diliyorum” biçiminde konuştu.

Başkan Yılmaz öğrencilerle birlikte İlköğretim Haftasını kutladı

24153
Önceki Haber
24155
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.