BAŞKAN SEÇER’DEN SİLİFKE ÇIKARMASI

BAŞKAN SEÇER’DEN SİLİFKE ÇIKARMASI

BASKAN SECER’DEN SILIFKE CIKARMASI (1)

BAŞKAN SEÇER’DEN SİLİFKE ÇIKARMASI

BAŞKAN SEÇER: “BİZİM İSTEDİĞİMİZ İNSANLARIN DOĞDUĞU YERDE DOYMASI”

“GELİR GİDER DENGELERİMİZ YERİNDE”

“KISA BİR SÜRE SONRA UZUNCABURÇ’U TÜM DÜNYANIN TANIDIĞI MUAZZAM BİR YER HALİNE GETİREBİLİRİZ”

“BİZ BİLİNÇLİ BELEDİYECİLİK YAPIYORUZ”

MERSİN/(FOTOĞRAFLI-GÖRÜNTÜLÜ)

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Silifke’ye gerçekleştirdiği ziyarette Ören, Kırobası (Mara), Uzuncaburç ile İmamlı Mahalleleri’nde vatandaş ve esnafla buluştu. Ziyaret boyunca Büyükşehir’in verdiği hizmetleri anlatan Başkan Seçer, vatandaşların taleplerini de dinledi. Büyükşehir ve MESKİ’nin Türkiye’de örnek kurumlar olduğuna vurgu yapan Başkan Seçer, Büyükşehir Belediyesi’nde geride kalan 3 yıl içinde mali disiplini sağladıklarını, akılcı kadrolarla bir yönetim oluşturduklarını ve bu değişimin de hizmetlere olumlu olarak yansıdığını anlattı. Başkan Seçer’in Silifke ziyaretine katılan Meral Seçer de; vatandaşlarla selamlaşıp, kadınlarla sohbet etme fırsatı buldu.

Başkan Seçer’e gezi boyunca CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, CHP Silifke İlçe Başkanı Bünyamin Uçar, CHP Erdemli İlçe Başkanı Ahmet Dursen Şahin, CHP Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, CHP Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu, Meclis üyeleri ile Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ bürokratları eşlik etti.

“Erdemli siyasete doğru üslupla erişilebilir”

Silifke ziyaretinin ilk durağı olan Ören Mahallesi’nde tüm vatandaşların geçmiş bayramını kutlayan Başkan Seçer, 3 yıl içerisinde yaptıkları icraatlar hakkında bilgi verdi. Gerek merkezi yönetimde, gerekse de yerel yönetimlerde mevcut bütçelerin doğru kullanılması halinde, çok daha iyi noktalara gelineceğini vurgulayan Başkan Seçer, “Şu anda Mersin’de bunun örneğini yaşıyoruz. Mersin Büyükşehir Belediyesi, aslında çok güçlü kaynaklara sahip. İşte biz 3 yıldır bu güçlü kaynaklarla, bir taraftan geçmiş dönemin bıraktığı borçları öderken, diğer taraftan da halkımızın ihtiyaç duyduğu hizmetleri eksiksiz olarak yerine getirmeye gayret ediyoruz” dedi.

Erdemli siyasete doğru üslupla erişilebileceğini ifade eden Başkan Seçer, yapılan hizmetlerin de adil bir şekilde yorumlanması gerektiğine vurgu yaptı. Başkan Seçer, “Birincisi, mutlaka eleştiriye açık yönlerimiz var; ama samimiyetimizi, azmimizi, şevkimizi, mücadele anlayışımızı eleştirmek günah olur. Çok gayretliyiz, çok çalışıyoruz, daha iyi işler yapmak istiyoruz. İkincisi; bizim adaletsiz davrandığımızı söylemek, bana göre samimiyetten uzak. Biz zaten ‘Türkiye’de adam kayırmacılık yapılıyor, adalet yok, hizmetlerde ayrımcılık yapılıyor’ diye eleştiride bulunuyoruz. Bu eleştirileri yaparken, yerel iktidarda biz de aynı şeyleri yaparsak, o zaman inandırıcılığımız kalmaz. Ama biz yapmayız ve yapmıyoruz da. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da böyle devam edeceğiz” dedi.

“Üretimin artmasını ve tarımın desteklenmesini önemsiyoruz”

Ziyaret ettiği bölgelerin çalışkan ve üreten insanlara sahip olduğunu aktaran Başkan Seçer, “Bölgemiz tarım bölgesi. Biz de yönetim olarak, tarımsal ve hayvansal üretimi önemsiyoruz. Üretilen her ürünün, sağlıklı bir şekilde tüketiciye ulaşması için de, öncelikle yollarımızın kaliteli olması gerektiğine inanıyoruz. Şu anda bu söylediklerimizi uyguluyoruz. ‘Tarım desteklenmeli’ dedik, destekliyoruz” dedi ve başta ata tohumu, sulama borusu, fide-fidan, alet ekipman gibi tarımsal ve hayvancılık üretimi için verdikleri destekleri tek tek anlattı.

İnsanların doğduğu yerde doyması, yani köyünde üretim yapmasını amaçladıklarını kaydeden Başkan Seçer, “Bu bölgeye sulama borusu desteğimiz yapıldı. Sadece Silifke bölgesine bu yıl 5 bin metrenin üzerinde çelik boru dağıtımlarımız olacak. Biz her yıl 60 ile 100 kilometre arası sulama borusu dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Herkes bizden hamur yoğurma makinası alabilir” dedi. Aslında bu destekleri vermek zorunda olmadıklarını vurgulayan Başkan Seçer, “Özüne bakarsanız, bu tür destekler normalde bizim görevimiz değil. Yani biz bu destekleri yapmak zorunlu değiliz. Biz bu katkıyı, üreticilerimize tarımsal destek kapsamında yapıyoruz. Göreve geldiğim günden, geçtiğimiz yıl sonuna kadar tarıma, o zamanın parasıyla 68 milyon lira direkt destek yaptık. Belki de bugünkü parayla güncellerseniz o destek, 200 milyon liraya tekabül edebilir” dedi. Başkan Seçer, Silifke’nin kırsal mahallelerine yapılan tarımsal desteğin yanı sıra, hayvancılık anlamında da katkıları olduğunu belirterek, ‘Hadi Gel Köyümüze Destek Verelim’ projesinden, Silifke’de yaşayan vatandaşların da yararlandığını hatırlattı.

“Belediye’yi, her kesimin güvendiği bir yapıya kavuşturduk”

Yönetim anlayışı ve mali disiplin sayesinde birçok belediyeden çok daha iyi durumda olduklarına vurgu yapan Başkan Seçer, “Büyükşehir belediyeleri de dahil olmak üzere, birçok belediyeden çok daha iyi durumdayız. Çünkü, ne yaptığımızı biliyoruz. Gelen paramızı biliyoruz, harcamalarımızı biliyoruz. Dışarıya güven verdiğimiz için, ödemelerimizi düzgün ve zamanında yaptığımız için, çok sayıda firma ve müteahhit, ihalelerimizi almak için sıraya giriyor” dedi.

Yaptıkları hizmetleri de denetlediklerini söyleyen Başkan Seçer, “Biz yapılan hizmetleri sıkı sıkıya denetliyoruz, ama vatandaşlarımız da bu konuda bize yardımcı olursa, hizmetlerimiz daha düzgün gelir” dedi. Silifke’ye bağlı Mara Muhtarı’nın kanalizasyon, içme suyu şebeke hattı, su deposu ve imar konusundaki taleplerini de yanıtlayan Başkan Seçer, “İnşallah her geçen gün sadece Mara’ya değil, Mersin’in her bölgesine hizmetlerimiz artarak devam edecek” dedi.

“Biz kamuoyu ölçümleriyle çalışıyor, bilinçli belediyecilik yapıyoruz”

Başkan Seçer’in Silifke’de son durağı ise İmamlı Mahallesi oldu. Büyükşehir Belediyesi’nden, her partiye mensup insanların memnun olduğunu ifade eden Başkan Seçer, “Belediyemiz düzenli bir belediye. Belediyemizin mali disiplini dört dörtlük. Bu belediyeden Ak Partili de memnun, MHP’li de memnun, herkes memnun. Biz kamuoyu ölçümleriyle çalışıyoruz. Ben bir yıl sonranın yatırım programını yaparken, tüm şehri taratıyorum. Anamur’dan Tarsus’a kadar ilçe ilçe. Biz yatırımları planlarken; hangi bölgelerde halk ne istiyor, talepleri ne doğrultuda, hangi hizmeti istiyor, bunları belirliyoruz. Ezbere iş yapmıyoruz. Bir ertesi yıl o yatırımı yaptığımız zaman bakıyoruz ki, memnuniyet olumlu anlamda 180 derece değişmiş, yüzde yüz artmış. Biz bilinçli belediyecilik yapıyoruz. Herkes belediyenin ve başkanın bir gayret içinde olduğunun farkında” dedi.

“Uzuncaburç’u dünyanın tanıdığı muazzam bir yer haline getirebiliriz”

Tarihi öneme sahip Uzuncaburç’u da ziyaret eden ve Büyükşehir Belediyesi olarak Uzuncaburç’a katkı sağlamak için akademik destek aldıklarını da ifade eden Başkan Seçer, “Uzuncaburç hakkında sunum yapan hocalara, ‘Ne diyorsanız belediye olarak varız. Yeter ki bu çalışmaları istikrarlı bir şekilde, etkin bir şekilde, lafta kalmayacak bir şekilde yapalım’ dedim. Uzuncaburç’u, Mersin’in onur duyacağı bir turistik nokta haline getirelim. Çünkü, burada parayla ölçülemeyecek kadar değerli, binlerce yıllık bir tarih var. Belediye olarak bu bölge için, gerçekten çok önemli katkılar yapacağız. Yeter ki burayı ayağa kaldıralım. Biz zaten bir ön çalışma yapmıştık. Şimdi arkadaşlarım bu çalışmaya devam ediyorlar. Kısa bir süre sonra burayı sadece Türkiye’nin değil, dünyanın tanıdığı muazzam bir yer haline getirebiliriz” dedi.

“Bizden talep edilen yol sorunlarının yüzde 90’ı bizimle alakalı değil”

Başkan Seçer, Silifke gezisi boyunca muhtarlardan ve vatandaşlardan gelen yol taleplerini de yanıtlayarak, “Bizim yol ağımızla ilgili hiçbir sorun yok. Hangi köye gitsem hangi ilçeye gitsem ilçe belediyelerine ait yollar, orman işletmesine ait yollar sorunlu ve bu sorunların çözülmesi bizden talep ediliyor. Emin olun, çözüm için bizden talep edilen yol sorunlarının yüzde 90’nı bizimle alakalı değil. Büyükşehir, kendi sorumluluğunda olan yolların tamamını yapıyor. Bunu da vatandaşlarımızın bilmesini isterim” ifadelerine yer verdi.

Gökçel: “Büyükşehir Belediyesi her yere eşit hizmet götürüyor”

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel,  “Sayın Vahap Seçer’in ve çalışma arkadaşlarının, Mersin Büyükşehir Belediyemizin ekonomik imkanlarını ve hizmet olanaklarını 3 yıldır eşit bir şekilde sunduğunu hep beraber görüyoruz. Sizlerin, belediyemizin bu başarılı çalışmalarından övgüyle bahsetmenizi de mutluluk içerisinde dinledim” diye konuştu.

Topkara: “Bayramı, su ve kanalizasyon konusunda bir sıkıntı yaşamadan geçirdik”

Büyükşehir Belediyesi MHP Meclis Üyesi Mehmet Topkara, Başkan Seçer’in bölgeye ziyaretinden dolayı mutlu olduğunu ifade ederek, Büyükşehir Belediyesi sayesinde bölgede su ve kanalizasyon sorunu yaşamadıklarını kaydetti. Topkara, “Bayramda bazı küçük sorunlar yaşadık, ama sağ olsun MESKİ Genel Müdürlüğü anında müdahale ederek, su ve kanalizasyon konusunda, bayramı bir sıkıntı yaşamadan geçirmemizi sağladılar. Burada ek depo ve depodan şebeke ana hatta genişletme yapılıyor. Müteahhide verilmiş ve şu anda kazı devam ediyor. İnşallah yakın bir zamanda da Mara’ya şebekeye daha fazla verilecek” dedi ve Büyükşehir Belediyesi’nin devam eden diğer çalışmaları için de teşekkür etti.

Uçar: “Başkanımız Mersin’i adeta baştan yaratma arzusu içerisinde”

CHP Silifke İlçe Başkanı Bünyamin Uçar ise Başkan Seçer’in Tarsus’tan Anamur’a, memleketin her toprağını karış karış gezdiğini söyleyerek, “Sizlere en iyi hizmeti, daha güzel hizmeti nasıl veririm mücadelesini veren; en ücra köşelerde, ilçelerimizin en son köyleri dahil bütün bölgeyi gezen ve Mersin’i adeta baştan yenileme arzusu içerisinde olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer ve kıymetli eşi Meral Seçer hoş geldiniz” dedi.

Başkan Seçer’in hizmetleri muhtarlardan tam not aldı

Ören Mahallesi Muhtarı Surettin Gündüz,  “10 kilometre yolumuz yapıldı. Çok teşekkür ederim” dedi.

Kırobası Mahalle Muhtarı Mustafa Türe, mahalleye yapılacak içme suyu çalışmasının kendilerini çok rahatlatacağını söyleyerek, “Daha önce içme suyumuz çok yetersizdi. Şimdi MESKİ Genel Müdürlüğümüz işe el attı. İnşallah su sorunumuz çözülecek. Burada on binlerce insan susuzluk çekiyordu” dedi.

Uzuncaburç Mahallesi Muhtarı Haluk Ünal, mahallelerine yapılan yol, asfalt hizmetleri ile tarımsal desteklerden dolayı teşekkür etti. İmamlı Mahalle Muhtarı Bayram Ali Oğuz da, Büyükşehir’in sorumluluk alanında olan her işi yaptığını, hizmet konusunda sıkıntı yaşamadıklarını kaydederek, Büyükşehir Belediyesi’ne ve Başkan Seçer’e teşekkürlerini iletti.

Bu elektronik posta ve onunla iletilen bütün dosyalar sadece göndericisi tarafından alması amaçlanan yetkili gerçek ya da tüzel kişinin kullanımı içindir. Eğer söz konusu yetkili alıcı değilseniz bu elektronik postanın içeriğini açıklamanız, kopyalamanız, yönlendirmeniz ve kullanmanız kesinlikle yasaktır ve bu elektronik postayı derhal silmeniz gerekmektedir. T.C. MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ bu mesajın içerdiği bilgilerin doğruluğu veya eksiksiz olduğu konusunda herhangi bir garanti vermemektedir. Bu nedenle bu bilgilerin ne şekilde olursa olsun içeriğinden, iletilmesinden, alınmasından ve saklanmasından sorumlu değildir. Bu mesajdaki görüşler yalnızca gönderen kişiye aittir ve T.C. MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ görüşlerini yansıtmayabilir. Bu e-posta bilinen bütün bilgisayar virüslerine karşı taranmıştır. Ancak gönderici, bu e-posta mesajının virüs koruma sistemleri ile kontrol ediliyor olsa bile virüs içermediğini garanti etmez ve meydana gelebilecek zararlardan doğacak hiçbir sorumluluğu kabul etmez.

12402
Önceki Haber
12408
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.