Başkan Seçer, MSK Erkek Basketbol Takımı aktörleri ile bir araya geldi

Başkan Seçer, MSK Erkek Basketbol Takımı aktörleri ile bir araya geldi

Doğru haberin adresi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Türkiye Basketbol Ligi’nde savaşım edecek bulunan Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü (MSK) Erkek Basketbol Takımı ile toy zaman öncesinde bir araya geldi. Oyuncular ile lakırtı fail ve Mersin ile alakalı izlenimlerini dinleyen Başkan Seçer, takıma toy sezonda başarılar diledi. Takım kabilinden Seçer’e, üstünde ‘Vahap Seçer 33’ kayıtlı biçim armağan edildi.

Sezonun evvel müsabakasını 16 Eylül Cumartesi haset zaman 16.30’da Edip Buran Spor Salonu’nda MKE Ankaragücü ile oynayacak MSK Erkek Basketbol Takımına bu maç düşüncesince başarılar isteyen Başkan Seçer, takıma arkalamak düşüncesince kendisinin de maçı izlemeye geleceğini söyledi.

“Bu zaman iddialı bir zaman olacak”

Yeni ekip ile evvel defa bir araya mevrut Seçer, “Hem fiziki hem fikrî adına sezona amade olduğunuza inanıyorum. Bu sezon, iddialı bir zaman olacak. Biz de bu iddiayı, değme daim bu arada bir ekip ve ekipman adına ortaya koyacağız. Basketbol bir ekipman oyunu. Aslında çoğumuz de destekçileriniz adına takımın bir üyesiyiz. Sizlerin ne hissedebileceğini çoğumuz de hissederek davranırsak değerli olacağımıza inanıyorum. Sizlerin mutluluğu yahut yaşamış olduğu olumsuzluklar bizce bilinirse ve bu mevzuda duygudaşlık yaparak tedbirler alırsak çoğumuz afiyetle çalışırız ve son fiktif ile de değerli oluruz. Buna inanıyorum” dedi.

Sporun müşterilerini bir araya getiren ehemmiyetli bir ilke bulunduğunu vurgulayan Seçer, “Benim Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olarak, ilk evvela bu çeşitliliği sulh ve birlik içinde yaşatma görevim var. Mersin’i tanımayanlar düşüncesince söyleyeyim, ‘Türkiye ne ise Mersin odur.’ Tek sistem ile Mersin hakeza tanımlanır. Her manada aşırı mülevven bir kenttir. Kültürel, etnik, mezhepsel, inanç, sosyo-ekonomik yapı, sektörel ve iklimsel adına da öyle. Burada 60 kilometre kuzeye çıkarsınız kar yağışını görürsünüz, 60 kilometre aşağıda üstünüzü çıkartıp güneşlenirsiniz. Öyle koskoca bir coğrafya ve gün kokan, dünyanın en emektar iskân yerlerinden biri. Burada iktisap etmek bir insanoğlu adına masuniyet niteleyerek düşünüyorum” niteleyerek konuştu.

“Kalıcı bir pakt oluşturup yarınlara henüz güvenli adımlarla akın etmek düşüncesince hız gösteriyoruz”

MSK çatısı altında olmanın ve bu yapı altında oynamanın oyunculara elleme bir tavsiye mektubu olduğuna özen çekici Seçer, “Nasıl ki ego Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı adına kendimi aşırı bahtiyar ve haysiyetli hissediyorsam, bir sportmen adına Mersin Büyükşehir Belediyesinin spor kulübünde sepet topu oynamanın da, sizin düşüncesince ilerde elleme bir referans, elleme bir itibar ve alım çalım olacağını başkanınız adına aşırı kesin söyleyebilirim” dedi. Kalıcı başarılar elde ederek, henüz kalifiye neticeler kabul etmek istediklerini tamlayan Seçer, “Çünkü kılıç haset kurtaralım, umumi beğenilen bir ekipman kararlarla muvaffakiyet elde edelim, sonrasını düşünmeyelim niteleyerek düşünmüyoruz. Hakikaten mihman bir büyüklenme durumunda pakt oluşturup, yarınlara henüz güvenli adımlarla yürümek, henüz kalifiye bir pakt durumuna fark etmek düşüncesince hız ediyoruz. Resmiyette nesil ayrıca nesil yaşta bir kulübüz. Ama hasep adına aşırı yaşlı başlı bir pakt bulunduğunu toy mevrut dostlarım da görecektir” ifadelerini kullandı. Sırayla menfaatlerini tanıtarak Başkan Seçer ile lakırtı fail oyuncular da Mersin’in şampiyonluğu doğruluk ettiğini ve amaçlarının Süper Lig’e büyümek bulunduğunu kaydederken, faziletkâr birinci sınıf takımla velut bir zaman geçireceklerini düşündüklerini belirttiler. Özelikle ecnebi oyuncular şehirde elleme karşılandıklarını söylerken Mersin’deki evvel izlenimlerinin de elleme bulunduğunu ve şehri beğendiklerini anlatım ettiler.

MSK Erkek Basketbol Takımı Takım Kaptanı Yiğit Can Turna, “Burası 3 salname bir pakt kabil duruyor fakat hakkıyla 3 salname değil, 13 salname bir pakt kabil burası. O sebepten dolayı bizlerden evvela burada emeği bulunan ve hala bitmeme fail yöneticilerimize, menajerimize ve antrenörlerimize aşırı teşekkürname ediyoruz. Herkes burada bizim rahatımız ve mutluluğumuz düşüncesince dört başı mamur değme şeyi seferber ediyor. Biz de bunun farkındayız. Biz de sahaya etap attığımız anbean mücadeleyi sonuna derece sürdüreceğimizin garantisini ve sözünü veriyoruz. Zaten bu biçimde enikonu değerli bir halde zaman sonunu değme daim baş başa getiririz” niteleyerek konuştu.

Takımın 2. kaptanı Hazer Avcı da aranjman düşüncesince teşekkürname ederek, “Önümüzde dobra bir zaman var. Yönetim müesses ve sizin desteğinizle dobra bir zaman olacağını düşünüyoruz. Onun düşüncesince çalışıyoruz. Umarım zaman sonunu şampiyonlukla taçlandıracağız. Birlikte keyfini çıkarırız” dedi.

Buluşmaya Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer, Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Emrullah Taşkın, pakt yöneticileri, oyuncular ve beceri ekip katıldı.

Başkan Seçer, MSK Erkek Basketbol Takımı aktörleri ile bir araya geldi

24278
Önceki Haber
24281
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.