BAŞKAN SEÇER, BAYRAM ARİFESİNDE ŞEHİTLİĞİ ZİYARET ETTİ

BAŞKAN SEÇER, BAYRAM ARİFESİNDE ŞEHİTLİĞİ ZİYARET ETTİ

BASKAN SECER, BAYRAM ARIFESINDE SEHITLIGI ZIYARET ETTI (5)

BAŞKAN SEÇER, BAYRAM ARİFESİNDE ŞEHİTLİĞİ ZİYARET ETTİ

SEÇER: “BİRİMLERİMİZ 7/24 VATANDAŞIN HİZMETİNDE OLACAK”

“HUZUR, BARIŞ, KARDEŞLİK HÂKİM OLSUN. HERKESİN BAYRAMI KUTLU OLSUN”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Kurban Bayramı dolayısıyla Mersin Valiliği tarafından Mersin Şehitliği’nde düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı. Duygu dolu anların yaşandığı ve duaların okunduğu şehitlik ziyaretinde Başkan Seçer, şehit mezarlarına karanfiller bırakarak, şehit aileleri ile tek tek bayramlaştı. Başkan Seçer, Kurban Bayramı öncesi tüm hazırlıkların tamamlandığını ifade ederek, “Huzur, barış ve kardeşlik hakim olsun. Herkesin bayramı kutlu olsun” dedi.

Toroslar ilçesi Akbelen Mahallesi Şehir Mezarlığı’ndaki şehitlikte düzenlenen törene; Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin milletvekilleri, şehit aileleri, gaziler ve kent protokolü katıldı.

Törende, Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından, Mersin İl Müftüsü Aydın Yığman tarafından dua okundu. Ardından da Başkan Seçer ve kent protokolü tarafından şehit mezarlarına karanfiller bırakılırken, şehit aileleri ile bayramlaşıldı.

Başkan Seçer: “Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum”

Kurban Bayramı Arifesi’nde Şehitlik ziyaretini gerçekleştiren Başkan Seçer, “Bu kabirlerde yatan çocuklarımız bu vatan uğruna, bu ülke uğruna, bu millet uğruna hayatlarını feda ettiler. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazilerimizin, şehitlerimizin önünde saygıyla eğiliyorum. Allah hepsine gani gani rahmet eylesin. Hayatta olan gazilerimize de şükranlarımızı sunuyoruz. Vatan bugün bağımsızsa, özgürse, Türk milleti kendi toprakları üzerinde mutluluk, huzur ve güven içerisinde yaşıyorsa, burada yatan çocuklarımıza borçluyuz” dedi.

“Bayram öncesi ev temizliğimizi yaptık”

Başkan Seçer, Kurban Bayramı öncesi tüm hazırlıkların tamamlandığını da ifade ederek, şunları söyledi:

“Anamur’dan Tarsus’a, Mut’tan Çamlıyayla’ya kadar merkezde, ilçelerimizde mezarlık ve ibadethane temizliklerimiz gerçekleşti. Mersin, üzerinde birçok kültürün yaşadığı bir toprak. Bu yüzden de farklı semavi dinlerin de mabetleri var. Ekiplerimiz tarafından onların da temizliği gerçekleştirildi. Bunun yanında, mezarlık ziyaretine gelen misafirlerimiz için, arkadaşlarımız karşılama yapıyorlar. Kendilerine ekilebilecek çiçekler veriyorlar, su ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Akbelen ve Güneykent Mezarlığı’na merkezden servislerimiz var. Vatandaşlarımız güzergahı sosyal medya hesaplarımızdan görebilirler. Yine Belediye otobüslerimiz bayram boyunca ücretsiz olacak. Birimlerimiz tabi ki 7/24 gece gündüz, yağmur çamur demeden vatandaşın hizmetinde olacak. Çünkü bayram dolayısıyla farklı kentlerde yaşayan insanlar da buraya gelecek.  Tatil için gelen olacak. Kendisi Ankara, İstanbul gibi farklı kentlerde veya yurtdışında yaşayan, fakat burada bulunan anne babasını ziyaret edecek olan hemşehrilerimiz olacak. Tabi ki onların güzel bir Mersin görmesini istiyoruz. Onlar da kendi kentleriyle, bir Mersinli olmakla gurur duysunlar. Ben bunu arzu ederim.”

“Büyükşehir bayramda da görev başında”

Ekiplerin çok yoğun bir çalışma yaptıklarını kaydeden Başkan Seçer, “Bizde gelenektir, bayram öncesi ev temizliği yapılır ya, biz de Büyükşehir Belediyesi olarak ev temizliğimizi tamamladık. Birimlerimiz çalışmaya devam ediyor. Zabıta birimi, İtfaiye birimi, Çevre Koruma gibi birçok birimimiz görev başında. Mevsim sıcak, dolayısıyla sivrisineğin yoğun olduğu dönemdeyiz. İlgili birimlerimiz sinekle mücadele ediyor. Kurban Bayramı’ndan dolayı başta karasinek olmak üzere diğer haşereler de yoğun bir rahatsızlık verebilir. Bunun için arkadaşlarımız tedbirlerini aldılar ve bayram süresi boyunca ilaçlama çalışmalarına devam edeceğiz. Tabii ki Kurban Bayramı dolayısıyla kurbanlar kesilecek. Bunun için de ücretsiz kurban kesme hizmetimiz olacak. 13 ilçemizdeki 8 mezbahanede bayramın 1. ve 2. günü,  22 mobil kesim ünitemizde ise bayramın 1. günü olmak üzere, toplamda 30 ayrı noktada ücretsiz kesim hizmeti verilecek” dedi.

“Huzur, barış ve kardeşlik hakim olsun. Herkesin bayramı kutlu olsun”

Tüm detayları düşünüp hizmetleri yerine getirdiklerini sözlerine ekleyen Başkan Seçer, “Ben vatandaşlarımın bayramlarını kutluyorum. Mutlu, huzurlu olsunlar. Bu dilekleri sadece ülkem insanı için değil, tüm insanlık için diliyorum. Savaşın, gözyaşının, kanın olmadığı bir dünya istiyoruz, talep ediyoruz. Dualarımız, dileklerimiz, isteklerimiz hep bu yönde. Bu Kurban Bayramı’nda da aynı dilek ve dualarla niyetimizi yineliyoruz. Huzur, barış ve kardeşlik hakim olsun. Herkesin bayramı kutlu olsun” dedi.

Seçer, Şehitlik ziyareti öncesi bürokratlarla bayramlaştı

Başkan Seçer, Mersin Şehitliği ziyareti öncesinde de makamında Mersin Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ Genel Müdürlüğü’nde görev yapan daire başkanları ile bayramlaştı. Bayramlaşmada, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Olcay Tok, Genel Sekreter Yardımcıları, MESKİ Genel Müdür Vekili İrfan Korkmaz ile Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ daire başkanları yer aldı.

12367
Önceki Haber
12373
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.