Başkan Özyiğit, “Alanya Sokağı ile Kushimoto Sokağı’nı birleştirmek istiyoruz”

Başkan Özyiğit, “Alanya Sokağı ile Kushimoto Sokağı’nı birleştirmek istiyoruz”

Başkan Özyiğit, “Alanya Sokağı ile Kushimoto Sokağı’nı birleştirmek istiyoruz”

Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Yenişehir ve Mersin’in en yoğun sosyal yaşam alanlarından olan Alanya Sokağı ile Kushimoto Sokağı’nı birleştirmek için çalıştıklarını söyledi. Başkan Özyiğit, “Alanya Sokağı’nı alttan veya üstten Kuşhimaoto Sokağı ile birleştirecek bir çalışmayı da gerçekleştirebiliriz. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer ile de görüştük. Henüz net bir karar verilmedi ama bu konuda çalışıyoruz.” dedi.
Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Alanya Sokağı’nda yapılan son çalışmaları yerinde inceledi. Bölge sakinleri ve esnaflarla tek tek sohbet ederek, görüş ve önerilerini alan Başkan Özyiğit, Yenişehir’i katılımcılıkla yönettiklerini ve yaşanılabilir bir kenti hep birlikte oluşturacaklarına vurgu yaptı. Yenişehir Belediyesinin Alanya Sokağı’nı da kapsayan 12 sokak için hazırladığı proje kapsamında bölgede altyapı çalışmaları yapıldı. Alanya Sokağı’ndaki üstyapı çalışmalarında da sona gelindi. Sokağa begonit taşlar döşenirken, çiçekli oturma bankları yerleştirildi. Ayrıca yeşillendirme çalışmaları da yapan Yenişehir Belediyesi, sokak boyunca yerleştirdiği dev saksılarahava temizleyici özelliği de bulunan Benjamintürü ağaçları dikti.
Başkan Özyiğit ayrıca Güvenevler Mahallesi’nde bulunan Alanya Sokağı ile İnönü Mahallesi’nde bulunan Kushimoto Sokağı’nı birleştirmek istediklerini belirtti. Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’nın ayırdığı iki sokak ile ilgili Başkan Özyiğit, “Alanya Sokağı’nı alttan veya üstten Kuşhimaoto Sokağı ile birleştirecek bir çalışmayı da gerçekleştirebiliriz. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer ile de görüştük. Henüz karar verilmedi ama bu konuda çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.
“Hizmet yapmak gibi yapılan hizmeti korumak ve devamlılığını sağlamak da çok önemli.”
Vatandaşların yapılan çalışmalardan memnun olduğunu ifade eden Başkan Abdullah Özyiğit, “Alanya Sokağı’nda üst donatı grupları çalışmalarımız devam ediyor. Sokakta yeşillendirme yapıyor, ağaç ekemediğimiz alanlara ise büyük saksılarda ağaçlar koyuyoruz. Buraya estetik oturma bankları yerleştirdik. Bu elbirliğiyle yürüyecek bir hizmet. Hem esnafımızın hem halkımızın son derece duyarlı olması ve burayı koruyup, kollaması lazım. Bu saksıların kül tablası ve çöp kutusu olmadığını bilmemiz ve ona göre davranmamız gerekiyor. Hizmet yapmak gibi yapılan hizmeti korumak ve devamlılığını sağlamak çok önemli. Burayı toparlıyoruz, inşallah hem esnafımız hem de bölgede yaşayan vatandaşlarımıza faydalı olur. Ve bu çalışmalar, vatandaşlarımız hem alışveriş yaparken hem de burayı yaşam alanı olarak kullanırken inanıyorum ki onlara daha çok rahat yardımcı olacaktır. Buranın yapımında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Kentimizi güzelleştirmeye ve Yenişehir’i daha yaşanılabilir bir mekânhaline getirmeye devam edeceğiz. Alanya Sokağı ve çevresindeki 11 sokakla beraber bu adada yaptığımız çalışma buranın daha güzel olması adınaydı ve bunu başardık. Vatandaşlarımız bizi görünce yüzleri gülüyor. Yüzde 99’luk bir memnuniyet oranı olduğunu da görüyoruz. Hizmet yapılır da memnuniyet olmaz mı, elbette ki olur ama bizim beklentimiz vatandaşlarımızın bu alanlara sahiplik etmesidir. Yani biz kamu malına zarar verildiğinde ‘banane’ bakışı kabul etmiyoruz.”dedi.
“Daha çağdaş bir yaşam alanını hep birlikte sağlayacağız.”
Alanya Sokağı’nda yapacakları işlerin henüz bitmediğini kaydeden Başkan Özyiğit, “Bu bölgede özellikle altyapıyı düzelttik daha sonra üstyapı çalışmaları yapıldı. Hem alt yapı hem de üstyapınınburadayaşayan insanlara layıkbir şekilde olmasıoldukçakıymetli bir iş. Halkımızla beraber burayı koruyacağız. Burada yasadışılığa müsaade etmeyeceğiz ve herkes birbirine saygılı olarak, birbirinin hakkını koruyacak. Daha çağdaş bir yaşam alanını hep birliktesağlayacağız. İnsanların kamu alanlarına zarar vermeye hakkı yok bu alan hepimizin, Mersin ve Yenişehir hepimizin, kimsenin bir başkasının hakkını gasp etmeye hakkı yok. Alanya Sokağı’nda yapacağımız işler daha bitmedi. Cephe çalışmaları yapacağız, aynı tip bir cephe çalışması görüntü kirliğini de ortadan kaldıracak. Tabela ve tente çalışmaları için de hazırlıklarımızı yapıyoruz. Zaman içeresinde bu dokunuşları gerçekleştireceğiz. Dolayısıyla burası insanlarınvakit geçirmek için daha çok tercih edeceği alan olacak.”şeklinde konuştu.

2516
Önceki Haber
2522
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.