BAŞKAN DEMİRTAŞ, ONLİNE EĞİTİMLE GENÇLERLE BULUŞTU

BAŞKAN DEMİRTAŞ, ONLİNE EĞİTİMLE GENÇLERLE BULUŞTU

BAŞKAN DEMİRTAŞ, ONLİNE EĞİTİMLE GENÇLERLE BULUŞTU

İlkadım  Belediye Başkanı Necattin Demirtaş  kısa adı İLKEM olan İlkadım  Eğitim Merkezi öğrencileriyle yaptığı video konferans  görüşmesinde sınava hazırlanan gençleri dinledi. Gençlere moral veren Başkan Demirtaş,” Yüz yüze eğitim başlayana kadar sabredelim. Sizler mağdur etmeden eğitime ve öğretime geleceğimizin teminatı olan siz gençlerimize desteklerimiz devam edecek” dedi.

13 Kasım 2020 tarihi itibariyle yüz yüze eğitime ara verilmesinin ardında Çevrimiçi (Online) derslerle öğrencilerine hizmet veren İLKEM Eğitim Şubeleri (Derebahçe, Kadifekale,  Yaşardoğu ) sınav grubu hazırlık öğrencileri olarak LGS/ 8.Sınıf öğrencileri ve YKS/ üniversite hazırlık öğrencilerini mağdur etmeden online konu anlatımları ve soru çözümleri ile öğrencilerini sınava hazırlıyor. 3 Farklı Şube de 60 LGS, 140 YKS  öğrenci grubu bu süreçte İLKEM  farkı ile sınavlarına hazırlanıyor. Kurumsal olarak TÜBİTAK  yapay zekâ programı ile de soru çözümü, deneme ve ödevlendirme sistemini kullanan İLKEM eğitimi merkezi çok yönlü olarak süreci idare ederek öğrenci velileri, haftalık olarak sınıf öğretmenleri ve kurum idarecileri tarafından bilgilendiriliyor.

“Başkan Demirtaş öğrencilik yıllarından kesitler sundu”

20 Kasım 2020 tarihi itibariyle online derslere başlayan geçen yıl YKS’de yüzde 87’lik bir başarıya imza atan İlkadım Eğitim Merkezini (İLKEM)  ziyaret eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, öğrencileriyle video konferans yöntemiyle görüştü. Zoom üzerinden yapılan görüşmede Başkan Demirtaş, Abim inşaat işleriyle uğraşarak eve katkı sağlıyordu. Benim üniversiteye hazırlık yıllarındaki en büyük hayalim İnşaat Mühendisi olup bu sektörde insanlara katkı ve fayda sağlamaktı. İlk tercih olarak yazdığım mühendislik fakültesini kazanmama rağmen o yıllarda lise bitirme sınavlarından cebirden kaldım. O sene tek dersten kalan sınavları veremedim. İstediğim okulu kazanamadım. Babamın oğlum ne olursa olsun oku tavsiyesi üzerine İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nde okudum. Üniversitemizin rektörü aynı zamanda öğretmenimizin bu okuldan mezun olan çaba gösterirse kaymakam olur, müfettiş olur sözü bende çok yer etmişti. Ve ilk memuriyetime Milli Eğitim Bakanlığında başladım. Bu söz üzerine müfettişlik sınavını kazanarak memuriyete farklı açıdan başladık. Bu hayat hikayemin özeti kendinize bir hedef çizerseniz o hedefe ulaşmak için çaba göstermek lazım. Hayatta en önemli şey sağlıktır. Sağlığınıza dikkat ederek stres ve bunalıma çok takılmadan çalışmaya devam etmelisiniz”

dedi.

 “Her türlü desteği vermeye hazırız”

Başlatılan uygulamayla, korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle evlerinden çıkamayan öğrencilerin, sınav öncesi moral ve motivasyonlarının yüksek tutulması noktasında öğretmenlerle birlikte özverili bir şekilde çalıştıklarını sözlerine ekleyen Başkan Demirtaş, Başarılı olabilmek için kendimize duyduğumuz güven ve başarıya olan inancımız hedeflerimize ulaşma noktasında büyük önem taşıyor. Motivasyon bizi harekete geçiren, hareketimizde devamlılık sağlayan güçtür. Hayatın her alanında olduğu gibi eğitim sahasında da başarının ve etkili öğretimin en önemli bileşeni olduğu açıktır. Teknolojik gelişmelerin baş döndürücü şekilde gelişmesi ve yeni koşulların ortaya çıkması bireylerin geleceğe hazırlanmalarında önem arz etmektedir. Geleceğe hazırlanan gençlerimizin de yeterince motive edildiklerinde hedeflerine daha kolay ulaşabileceklerdir. Bizler geleceğimiz olan siz gençlerimize güveniyoruz. Geleceğe güçlü şekilde hazırlanmanız için her türlü desteği vermeye hazırız”

diye konuştu.

 

2957
Önceki Haber
3056
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.