BAŞKAN BOZDOĞAN , “HER BİR OKUMA SALONU BİR CEZAEVİ KAPATIR”

BAŞKAN BOZDOĞAN , “HER BİR OKUMA SALONU BİR CEZAEVİ KAPATIR”

BAŞKAN BOZDOĞAN , “HER BİR OKUMA SALONU BİR CEZAEVİ KAPATIR”

Tarsus Belediyesi 4 günde 20 açılışın ikisini daha gerçekleştirerek, Yenice Mahallesi’nde okuma salonu, Bağlar Mahallesi’nde ise Hz. Mevlana Cami’sive taziye evini hizmete kazandırdı.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan ,

“Şehrimizin en ücra köşelerinde bile sorgulayan ama asla yargılamayan gençlerimizin yetişmesi için büyük bir anlam taşıyor. Her bir kütüphane veya okuma salonu, bir cezaevini kapatır”

dedi.

Tarsus Belediyesi 4 günde 20 açılış programın üçüncü gününde Yenice Mahallesi’nde Şehit Hüseyin Aytürk’ün isminin verildiği okuma salonunu, Bağlar Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Hz. Mevlana Cami’si ve taziye evinin açılışını gerçekleştirdi. Pandemi kuralların gözetildiği açılışlarda sabah saatlerinde hizmete kazandırılan okuma salonu, Şehit Hüseyin Aytürk’ün babası Orhan Aytürk, meclis üyeleri ve halkın katılımıyla açıldı. Okuma salonun açılışının ardından Bağlar Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Hz. Mevlana Cami’si ve taziye evinin açılışına çok sayıda vatandaş ve kentin protokol üyeleri katılım sağladı.

Her iki açılışın şehre hayırlı olmasını dileyen Başkan Bozdoğan ,

“Okuma Salonları, kitaplıklar, kütüphaneler aklın tedavi merkezleri ve en önemlisi her açılan bir okuma salonu, bir kitaplık; bir cezaevini kapatır. Asıl önemli olan en güzel şey, yaşanmışlıklar ve yaşadıklarımızdaki sıkıntılardan doğan güzelliklerdir. Bir ateş bile birçok şeyi yakmadan ışık vermez. Kazanım ve kazançlar geçmişteki birçok şeyi kaybedilenlerin üzerine yığılmıştır”

dedi.

“SAĞDUYU SAHİBİ BİR DEVLET ADAMI GELECEK KUŞAĞI DÜŞÜNÜR”

Başkan Bozdoğan, sözlerinin devamında ,

Tarsus Belediyesi olarak şu son günlerde yaptığımız açılışlarda özellikle okuma salonları, köylerimizde bile, en ücra köşelerde bile sorgulayan ama asla yargılamayan gençlerimizin yetişmesi için büyük bir anlam taşıyor. Az önce söylediğim gibi benim için her bir okuma salonunda büyük duygusallık yaşıyorum. Çünkü ne kadar büyük yerler açsak da ne kadar büyük hizmetler yapsak da okuma salonlarının değerlerini gelecekte anlayacağız. Siyasetçi belki her gittiği yerde gelecek seçimi düşünür, ona göre hesap yapar. Ama sağduyu sahibi bir devlet adamı gelecek kuşağı düşünür. Hepinizi saygıyla selamlıyorum”

şeklinde konuştu.

Duygulu anlar yaşadıklarını ifade eden Şehit Babası Orhan Aytürk ise Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’a teşekkürlerini iletti.

BAĞLAR MAHALLESİ HZ. MEVLANA CAMİ VE TAZİYE EVİ İBADETE AÇILDI.

Bağlar Mahallesinde yapımı tamamlanan Hz. Mevlana Cami’nin açılışında konuşan Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan,  dostluğun, kardeşliğin ciddi anlamda travmaya uğramadan bu günlere gelmesinde çok değerli âlimlerimizinbüyük katkıları olmuştur. İyi düşünmek doğru düşünmek doğru söylemek ve doğru yapmak…Aslında her yöneticinin bir kurumu yöneten insanın birinci görevidir. Mutlaka doğru düşünmek zorunda, doğru söylemek zorunda ve doğru yapmak zorundadır. Mevlana’nın çok güzel bir sözü var. Neyi arıyorsan O’sun sen der. Bizimde aradığımız dostluk, kardeşlik türkülerinin söylendiği toplumda kötü nifak tohumlarının olmadığı nefretin olmadığı o güzelim Tarsus’un yaratılması tek amacımız bu. Hani dostun ne kadar çoksa aynaya ihtiyacın olmaz derler, Mevlana’nın çok güzel sözleri bunlar. Camiler, toplumun dini, sosyal ve kültürel bakımdan gelişmesinde önemli rolü bulunan müesseselerden biridir. Kubbelerin altında gönülleri buluşturan camiler, Müslümanın ilk mektebi, toplumun manevi merkezi, şehrin ruhu, sokağın kalbi, milletin umududur. Açılışını gerçekleştirdiğimiz Hz. Mevlana camimizin de toplumumuza sevgi,birlik beraberlik, kardeşlik ve dostluğa vesile olmasını canı gönülden diliyor, camimizin yapımında emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum, dedi.

Hz. Mevlana cami ve taziye evi yapılan açılışın ardından halkın hizmetine açıldı.

3934
Önceki Haber
3940
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.