Ayağının kayması sonucu kayalıktan Murat Nehri’ne düşen şahıs boğuldu

Ayağının kayması sonucu kayalıktan Murat Nehri’ne düşen şahıs boğuldu

Doğru haberin adresi.

Muş merkeze ilişkin Eralan köyü yakınlarından sabık Murat Nehri kıyısındaki kayalık bölgede balık avlamak isterken dengesini kaybederek suya düşen Abdülkadir Süzme (25) boğularak yaşamını kaybetti.

Merkeze tahminî 35 kilometre uzaklıkta mevcut Eralan köyünün Şehitlik mevkiine dostlarıyla baş başa revan Abdulkadir Süsme (25), Murat Nehri’nde balık avladığı tam dengesini kaybederek kayalıktan suya düştü. Olayın tesiri ile şoka giren arkadaşları hiç kimseye salık veremezken, o tam oradan sabık trenin makinisti suyun üstündeki ölü bedeni ayırt etmesi kararında istasyona duyuru geçti. Durumun bildirilmesi karşı fenomen namına AFAD, jandarma ve keyif ekipleri yönlendirildi. Sudan çıkarılan Süzme, keyif ekiplerinin çabalarına karşın fenomen durumunda yaşamını kaybetti.

Treni kullanan makinistin anonsu ondan sonra alana gittiğini aktaran istasyon personeli Yadigâr Yılmaz, Süzme’nin dostlarının şoka girdiğini belirterek, “İstasyondan akım ettikten dü bugün sonraları istasyon şefi beni arayarak, ‘Az ilk revan trenin makinisti duyuru geçti, ortak naaş suyun üzerinde’ dedi. Ben de elden kızımı ve amcamın oğlunu aradım ve fenomen namına vardığımızda 3 canlı şoka girmiş halde bağırıyorlardı. Ne bulunduğunu sorduğumda amcalarının oğlunun boğulduğunu söylediler. Bana noktayı tanım ettiler. Suyun akın kısmını arama ederek alçak indim ve orada omuzlarından dü taşın arasını sıkıştığını gördüm. Hemen 112 davet cihazı merkezine salık verdim. Olay namına jandarma, keyif ve AFAD ekipleri irsal edildi” dedi.

23605
Önceki Haber
23607
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.