Avrupa’nın en büyüğü oldu, kız çocuklarının rol modeli haline geldi

Avrupa’nın en büyüğü oldu, kız çocuklarının rol modeli haline geldi

Doğru haberin adresi.

Mersin’in özek Akdeniz kaza belediyesine ilişkin kick boksçu sportmen Hilal Sonay, çelimsiz müddette yakaladığı başarıyla yaşamış bulunduğu bölgede kız çocuklarının gururu oldu. Son meydana getirilen Kick Boks Avrupa Şampiyonası’nda 52 kg’da şampiyona elde fail Sonay’ın dünkü amacı olimpiyatlar. Sonay, “Kız çocuklarına indinde rol model, kip olduğum düşüncesince kendimle de alım çalım duyuyorum. İnşallah ilerde baş döndürücü şişman başarılara imza atıp olimpiyatlarda kendimi kullanmak istiyorum” dedi.

İstanbul’da 25 Ağustos-3 Eylül tarihleri ortada meydana getirilen Kick Boks Avrupa Şampiyonası’nda finalde Polonyalı rakibini yenen Akdeniz Belediyespor sporcusu Hilal Sonay, şampiyonluğa ulaştı. Kısa müddette şişman başarılar elde fail 18 yaşındaki Sonay, yaşamış bulunduğu bölgedeki kız çocuklarının da gururu oldu. Daha ilkin antrenmanlarını yegâne kız kendisine karşılayıcı Sonay, başarılarının peşi sıra salonda baş döndürücü sayıda kız arkadaşıyla bundan böyle spor yapıyor. Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak da Sonay’ı antrenmanlarını gerçekleştirdiği salonda görüşme ederek, başarısını paylaştı, hediyeler verdi.

Hilal Sonay: “Kendimi olimpiyatlarda kullanmak istiyorum”

Çok önemsiz yaşta spora başladığını kail Hilal Sonay, saldırgan indinde yapısının bulunduğunu dile getirdi. 3 senedir derneşik kendisine spor yaptığını tamlayan Sonay, “İlk maçımı nakavtla aldım. Tabii şişman indinde cümbüş mevcut evde. Sonra şimdi baş döndürücü hırslandım. Bir kız evladı kendisine çevremdeki kız çocuklarına bulunan çirkin davranışları, baskıyı ayırt ettim. Aynı halde kendim de bu baskıdan baş döndürücü gördüm çevremde. Bu sporu yaptığım için; ’Sen kız çocuğusun, kesinlikle bu sporu yaparsın’ diyenler oldu. Akrabalar çeşidinden baş döndürücü indinde tomar edisyon altında bırakıldım. Hiçbirini duymadım, duymazlığa vurdum. Sporuma geldim, okuluma gittim. Aynı biçimde bitmeme ettim. İlk evren kupası şampiyonluğumu aldığımı hatırlıyorum. Her devir babam, dedem arkamdaydı. Daha baş döndürücü hırsla çalıştım. Tabii ki yenildim. Her yenildiğimde şimdi baş döndürücü çabaladım, şimdi baş döndürücü hırslandım. Sonunda geçmiş hedefime ulaştım. Avrupa şampiyonu oldum. Oradaki gururu ülkeme, Akdeniz Belediyesi’ne, çevremdeki herkese, kâffesi avrat sporculara bu formayı taşımayı, avrat sporcuların neler başarabileceğini gösterdim. Şu an o derece gururluyum ki çevremdeki kız çocuklarının bundan böyle edisyon altında bırakılmadan, bu bölgedeki çocukların spora başlamasına fırsat oldum. Eskiden salonda yegâne kızdım. Sonra adım adım bundan böyle şu an salonumuzdaki kızlar, erkeleri güçlü geçiyor diyebilirim. Kız çocuklarına indinde rol model, kip olduğum düşüncesince kendimle de alım çalım duyuyorum. Bunun düşüncesince çalışacağım, bunun düşüncesince çabalayacağım. İnşallah giderek baş döndürücü şişman başarılara imza atıp, olimpiyatlarda kendimi kullanmak istiyorum” diyerek konuştu.

Nasır Kandemir: “Hilal hakkıyla kız çocuklarına rol model oldu”

Antrenör Nasır Kandemir ise Hilal’in böke kendisine dönmesinin kendini baş döndürücü bahtiyar etmiş bulunduğu vurgulayarak, “Hilal hakkıyla kız çocuklarına rol model oldu. Daha öncesinde evren kupasında da böke oldu. Bir esbak evren kupasında da indinde numara oldu. Şu anda da Avrupa şampiyonu oldu. Bu da elbette ki dobra indinde nağme getirmiştir mahallede. Şu an söyleyebilirim ki erkeklerle kızlar elden sadece aynı. Mükemmel indinde kız potansiyelimiz mevcut şu anda. Hemen elden gelişigüzel kiloda yarışmacı sporcumuz mevcut kızlarda. Aileler de destekliyor. Çok da bahtiyar olduk. Hilal baş döndürücü hırslı, baş döndürücü farklı. En şişman gayemiz olimpiyat. Hilal’de de o yetenek var. İnşallah olimpiyatlarda indinde çağ Hilal’i göreceğiz, görürseniz de şaşırmayın ki o kapasitesi var. İnşallah olimpiyatta indinde çağ olacağız, gayemiz olimpiyat şampiyonluğu” halinde konuştu.

Mustafa Gültak: “Akdeniz’i spor merkezi haline getirdik”

Başkan Mustafa Gültak da Akdeniz Belediyesi kendisine hanımlara ve gençlere müteveccih nice bölgede çalışkanlık yaptıklarının altını çizerek, “Akdeniz’i spor merkezi haline getirdik. Hem hanımlarımıza hem gençlerimize müteveccih kültürel içtimai ve sportif bölgelerde ağırbaşlı yatırımlar yaptık, hazırlamaya da bitmeme ediyoruz. Bunların meyvesini almaya başladık. İşte onlardan indinde tanesi, Hilal yanımızda. Hocamla baş başa babasını güçlükle kandırma ettiğimiz günleri hatırlıyorum. 16 yaşlarında geçmiş defa bu arenaya çıktı. Babası hamam bakmıyordu ancak salim olsun bizleri kırmadı. Hilal kızımız o günden bugüne derece çabucak kendini Türkiye’de ve dünyada göstermeye başladı. En akıbet 3 bin sporcunun katıldığı, 30’un üstünde ülkenin katılmış bulunduğu şampiyonada da Türkiye’yi, Akdeniz Belediyesi’ni özümleme ederek böke oldu. Altın madalyasını bizlere getirdi. Amacımız Akdeniz’in kadınlarının, kızlarının gençlerinin sporda ve kültürel, sanat içerikli bölgede ön plana çıkması. Tek yegâne hedeflerimize ulaşıyoruz. Hilal’e yaptığı çalışmalardan ve başarılardan ötürü baş döndürücü teşekkürname ediyorum” dedi.

İlçede dezavantajlı ailelerin olduğuna uyanıklık çekici Gültak, “Bu ailelerimizin kız çocuklarının okuması ve spora gitmesi az buçuk şimdi ayrımlı bakılan indinde alandı. Fakat bizim dostça yaklaşımlarımız ve tüketicilere vermiş olduğumuz güvenden kaynaklı anneler, babalar bizlere güvendi. Kentsel dönüşümde, ayrıksı projelerde de güvene alakadar Akdeniz’de nice projeyi yaşama geçirdik. Bunun en ehemmiyetli sebebi bizim bireylere vermiş olduğumuz güven. Artık kız çocuklarımız şu an şeb ezanı antrenmanlarında koca evlatlarımızın da şimdi indinde tomar oluyor. Yeni Hilal’lerin çıkması düşüncesince uğraşıyoruz. Bu da şişman indinde muvaffakiyet zira bundan 3 sene ilkin bu salonda ihtimal indinde yahut dü adet kız evladı antrenmana gelirken bugün koca çocukları güzeşte kız sporcumuz var. Bu da bizi gururlandırıyor” açıklamasında bulundu.

23944
Önceki Haber
23946
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.