ATATÜRKÜN TARSUSA GELİŞİNİN 98 YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI

ATATÜRKÜN TARSUSA GELİŞİNİN 98 YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI

ATATÜRKÜN TARSUSA GELİŞİNİN 98 YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI

ATATÜRK’ÜN TARSUS’A GELİŞİNİN

98. YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI

BAŞKAN BOZDOĞAN; “ATAMIZIN BİZLERE BIRAKTIĞI EMANETLERE SONSUZA KADAR SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Tarsus Belediyesi Atatürk’ün Tarsus’a gelişinin 98. Yıl dönümünü kutlamak için bir dizi etkinlik düzenledi.

Yüce Önder Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün Tarsus’a 17 Mart 1923’te gerçekleştirdiği ilk ziyaretin yıldönümü, her yıl düzenli olarak 17 Mart’ta kutlanıyor.

Kutlama programı çerçevesinde ilk olarak Atatürk anıtına çelenklerin sunumu yapıldı ardından, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu. Törene Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Osman Tezcan, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı İnanç Marım, Emniyet Müdür Vekili Deniz Ünsal, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, Siyasi partilerin temsilcileri, Gaziler ve Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Hava muhalefeti nedeniyle bazı etkinliklerin iptal edildiği kutlama programı, Mehmet Bal Sanat Galerisinde açılan Atatürk’ün Tarsus’a Gelişi ile ilgili resim sergisive belediye bando ekibinin şehrin çeşitli yerlerinde verdiği mini konserler ile devam etti. Daha sonra Tarsus Belediyesi tarafından “Atatürk’ün Tarsus Ziyareti” üzerine hazırlanan program, araştırmacı yazar Hikmet Öz’ün anlatımıyla sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlandı.

5053
Önceki Haber
5059
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.