ASKF DEN SPORCU DOSTU BAŞKAN GÜLTAK A ZİYARET

ASKF DEN SPORCU DOSTU BAŞKAN GÜLTAK A ZİYARET

ASKF DEN SPORCU DOSTU BAŞKAN GÜLTAK A ZİYARET

Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mithat Ertaş ve yönetim kurulu üyeleri, Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak’ı makamında ziyaret etti. Ertaş, “Sporcu dostu bir belediye başkanı olan Sayın Gültak’a amatör spora göstermiş olduğu destek ve duyarlılıktan ötürü çok teşekkür ediyoruz” diyerek plaket takdim etti. Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Mithat Ertaş ve yönetim kurulu üyelerini ağırladı. Ertaş ve beraberindeki heyetin sorun, talep ve önerilerini dinleyip notlarını alan Başkan Gültak, kısa sürede çözüm üretip destek olacakları sözünü verdi. Yakın tarihte gerçekleşen seçimle beraber güven tazeleyen ASKF Başkanı Mithat Ertaş, sporcu dostu bir belediye başkanını ziyaret ettiklerinden dolayı memnuniyet duyduklarını dile getirerek Başkan Mustafa Gültak’ın amatör spora katkısının artarak devam ettiğine vurgu yaptı. Ertaş; “Gültak’ın destekleri amatör spora can suyu oldu” Ertaş, “Biz ASKF olarak başkanımızın amatör spor katkılarının bilincindeyiz. Pandemiden dolayı kulüplerimiz büyük sıkıntı yaşamıştı. Sayın Gültak’ın yaptığı maddi yardımlar kulüplerimize can suyu olmuştur. Gerek tesis, gerek ulaşım gerekse nakdi yardım konularında ciddi katkılar sundu ve amatör sporların yanında oldu. Buna sadece futbol olarak bakılmamalıdır. Bizler 59 branşın temsilcisiyiz. Başkan bu konuda çok duyarlıdır. Kendisi de yıllarca amatör sporla ilgilenmiştir. Dolayısıyla amatör sporların sorunlarını çok yakından biliyor. Bu bizler için avantajdır. Biz sıkıntılarımızı dile getirdik. Bunlara kısa sürede çözüm bulunacağına inanıyoruz. Kendisine de bizleri kabul ettiğinden dolayı şahsım ve federasyonum adına çok teşekkür ediyorum” ifadelerini
kullandı. Gültak; “Amatör kulüplerin çoğuna maddi destek sağladık” Başkan Mustafa Gültak ise Mithat Ertaş ve yönetimini kazandıkları seçimden dolayı tebrik ederek, başarı dileklerini iletti. Başkan Gültak, “Sayın Ertaş ve amatör spor temsilcileri yıllardır bu işi hakkıyla yapıyorlar. Tecrübeleri maksimum seviyede. Bundan sonra da en iyi hizmetleri yapacağı konusunda hiçbir şüphemiz yok. Bizleri ziyaret ettiklerinden dolayı da çok teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki günlerde de biz kendilerini ziyaret edeceğiz. Eski bir amatör futbolcu, basketbolcu ve yüzücü olarak kendini iyi hisseden bir belediye başkanıyım. Sporun içinden gelen bir kardeşiniz olarak da seçildiğim günden bu güne kadar amatör kulüplerin çoğuna maddi destek sağladık” dedi. “Sporun ve sporcunun yanında olmaya devam edeceğiz” Başkan Gültak, öte yandan kulüpleri en büyük sıkıntıların bir tanesinin de ulaşım sıkıntısı olduğundan söz ederek, “Belediye servis araçlarımızı da kulüplerimize tahsis ettik. Ayrıca 3 ligde oynayan takımımıza da özellikle deplasman maçlarında seyircilerin gidebilmesi için de ulaşım desteği sağladık. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Hazine ve Maliye Bakanımız Lütfi Elvan’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Kasapoğlu’na teşekkür ediyorum. Spor Toto aracılığı ile şu ana kadar 30 milyon TL’nin üzerinde spor tesislerini de hayata geçirdik. Akdeniz Belediyesi sınırları içinde spor tesisleri açısından büyük bir fakirlik vardı. Bu tesislerle birlikte ilçe canlandı ve artık cazibe merkezi haline geldi. Bu yüzden tüm devlet büyüklerime teşekkür ediyorum. Akdeniz’de uyuşturucu ve terörle mücadele noktasında en önemli kullanılacak argümanlardan birinin spor olduğunun bilincindeyiz. Bundan dolayı da sporun ve sporcunun her daim yanında olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

8483
Önceki Haber
8490
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.