ASFALTA KAVUŞAN HASAN AMCADAN TÜRKÜLÜ TEŞEKKÜR

ASFALTA KAVUŞAN HASAN AMCADAN TÜRKÜLÜ TEŞEKKÜR

ASFALTA KAVUŞAN HASAN AMCADAN TÜRKÜLÜ TEŞEKKÜR

Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Toroslar ilçesine bağlı Kaşlı Mahallesi’nde oturan 85 yaşındaki KOAH hastası Hasan Fehmi Eroğlu’nun yolunu asfaltladı. Hasan Amca 30 yıldır hastalıkla birlikte çilesini çektiği tozdan kurtulurken, Büyükşehir ekiplerine türkülerle teşekkür etti.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, vatandaş odaklı hizmetlerine devam ediyor. Büyükşehir ekipleri son olarak Toroslar ilçesine bağlı Kaşlı Mahallesi’nde oturan 85 yaşındaki KOAH hastası Hasan Fehmi Eroğlu’nun sesine kulak verdi.  30 yıldır toz içindeki yolu kullanan Hasan Amca’nın asfaltlı yol isteği kısa sürede yerine getirildi. Hasan Amca, ekiplere türkülerle teşekkür etti.

KOAH hastası hasan amcanın toz çilesi sona erdi

Yıllardır KOAH hastası olan ve evinin önündeki yolu toprak yol olduğu için toza maruz kalan Eroğlu’nun talebi mahalle muhtarı Ruşen Kartal aracılığıyla Büyükşehir’e ulaştı. Vatandaşın talebi üzerine harekete geçen ekipler, asfalt çalışmalarına başladı. Yolun kısa sürede asfaltlanmasının ardından Hasan Amcanın yıllardır hastalıkla birlikte çektiği toz çilesi de sona erdi.

Muhtar Ruşen Kartal: “Seni Vahap Başkanımız kurtarır dedim”

Hasan Amca’nın talebini Büyükşehir’e ilettiğinde ekiplerin anında harekete geçtiğini ifade eden Kaşlı Mahalle Muhtarı Ruşen Kartal,  “Vahap Başkanımız mahallemize ilk geldiğinde‘Başkanım Başkan olursan bize nasıl bir hizmet vereceksin?’ diye sormuştum. Vahap Başkanımız, ‘Başkan olursam imkânlar dâhilinde nakış nakış öreceğim sizin mahallenizi’ demişti. 1.5 senedir meyvelerini almaya başladık. Hasan Amcamız her gün beni arıyordu, ‘Tozdan, topraktan öleceğiz. Yaza kalmaz ölürüm’ diyordu. Anca seni Vahap Başkanımız kurtarır dedim. Talebi hemen ilettik. Asfaltımız döküldü. Emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ederiz” diye konuştu.

Hasan Amca’dan Başkan Seçer’e türkülü teşekkür

30 yıldır tozlu yol çilesi Başkan Seçer sayesinde biten Hasan Fehmi Eroğlu, “30 senedir tozun içinde kaldım. Şimdiyse yolumuz asfaltlanıyor. Vahap Başkan’a selamlar eder, gözlerinden öperim. Çok teşekkür ederim” diyerek Vahap Seçer’e Sarı Çiçek Sarartıyor Dağları ve İncecikten Bir Kar Yağar türküleri ile teşekkür etti.

2060
Önceki Haber
2066
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.