Alman heyet Hatay’da incelemelerde bulundu

Alman heyet Hatay’da incelemelerde bulundu

Doğru haberin adresi.

Almanya’nın başkenti Berlin’den Mersin’e mevrut Alman heyet, Mersin’in tarz kaymakamlık Mezitli Belediyesi öncülüğünde yer sarsıntısı alanında incelemelerde bulundu.

Berlin Tempelhof-Schöneberg Belediye Başkanı Jorn Oltman ile beraberindeki Alman heyet, Kahramanmaraş merkezli depremlerden en aşırı etkilenen vilayetler ortada mevcut Hatay’da temaslarda bulundu. Böylesi ziyaretlerin arsıulusal teavün ve dayanışmayı güçlendirdiğini dile getiren Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Deprem sonrası alana sağladıkları destekten ötürü Alman dostlarımıza teşekkürname ediyoruz. Bu güçlü süreçte el birliği ve teavün içinde olduk. Kendileri de ilçemizdeki ziyaretleri esnasında Hatay’ı da rüyet talebinde bulundular. Belediyemiz yetkilileriyle baş başa yer sarsıntısı sahasına tedricen durumunda incele fırsatı buldular. Kardeş şehrimizden mevrut dostlarıma gösterdikleri hassasiyetten ötürü tekrardan teşekkürname ediyorum. Bu çeşit ziyaretler arsıulusal teavün ve dayanışmanın aşırı ehemmiyetli örneğidir. Bizler de böylesi ehemmiyetli ortak vakaya vasıtalık etmekten sevinme duyuyoruz. Umarım ortak elan böylesi teessürat yaşamayız” diyerek konuştu.

Durumun televizyonlarda görülenden aşırı elan tehlikeli bulunduğunun altını çizen Berlin Tempelhof-Schöneberg Belediye Başkanı Jorn Oltman ise “Depremin Hatay bölgesindeki tahripkâr etkilerini görür görmez içten etkilendik ve hayret olduk. Haberlerde fark kılmak ayrımlı yayımcı ki, tığ hali gücük ay kocaoğlan sonlarında Mezitli’deki arkadaşlarımızdan öğrenmiştik. Ancak deminden Antakya’da depremin sokaklardaki hayatı kesinlikle silip süpürdüğünü durumunda kıymetlendirmek canevi parçalayıcıydı. Antakya halkına bulunan koyu şefkatimizi anlatım kılmak ve onları dimağımızda avlamak istiyoruz. Ölenlerin yasını tutuyor ve tamamı bölgenin çabucak baştan mensur edilmesini umuyoruz. Ayrıca Mezitli’de sağlamış olduğu çabuk ve yararcı katkısı evvel aracısız kıymetlendirmek bizi aşırı etkiledi” ifadelerini kullandı.

Alman heyet Hatay’da incelemelerde bulundu

23853
Önceki Haber
23855
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.