Aliağa Spor ve Yaşam Merkezi’nde yüzme kursları başlıyor

Aliağa Spor ve Yaşam Merkezi’nde yüzme kursları başlıyor

Doğru haberin adresi.

Aliağa’nın nısıf olimpik ikinci havuzu, Aliağa Spor ve Yaşam Merkezi’nde (AYM) şita devri yüzme kursları ile baş başa hizmete giriyor.

4-13 gözyaşı grubundaki evlatların katılabileceği kurslar düşüncesince kayıtlar 20 Eylül 2023 Çarşamba haset başlıyor. Kontenjanları sınırlanmış bulunan kurslara kayıtlar 22 Eylül Cuma haset akıbet bulacak. Başvurular gündüz içinde 10.00-19.00 saatlerinde AYM’ye yapılacak. Vatandaşlar kurslarla ilişik etraflıca bilgiye 0232 399 0000 / 3200 numaralı telefondan ulaşabilecek.

Profesyonel eğitmenler çeşidinden verilecek kursların önceki evresinde çocuklara; suyun üstünde kalma, dem alma, fut vuruşu kabilinden yüzmenin esas eğitimleri aktarıldıktan sonraları yüzmenin ayrımlı teknikleri öğretilecek. Kurs programı öğrencilerin ekol programlarına gereğince planlanacak.

Aliağa’nın ikinci nısıf olimpik havuzu

Aliağa Belediyesi çeşidinden Örnekkent mevkiinde 14 bin metrekarelik bölgede projelendirilen ve 10 bin metrekare bağlı bölgeye ehil Aliağa Spor ve Yaşam Merkezi, kültür, sanat, spor ve içinde barındırdığı elan nice etkinlikle Aliağalıların dünkü mukarenet adresi oluyor. Tesis içinde mevcut havuz, Aliağa Gençlik Merkezi içinde mevcut nısıf olimpik yüzme havuz ile baş başa kentin ikinci nısıf olimpik yüzme havuzu oldu.

Yüzme yarışlarına ev sahipliği yapacak

Yarı olimpik özelliklere ehil bağlı havuz, Aliağalı gençlere fariza vereceği kabilinden diyalekt ve millî çapta yapılacak yüzme yarışlarına da ev sahipliği meydana getirecek donanıma sahip. Tesis içinde 5 kulvarlı nısıf olimpik havuzun yanı esna 14 metreye 5 mt. pedagoji bilimi ve akım havuzu bulunuyor. Ayrıca 250 nefis canlı sekilik sebebiyle de aileler çocuklarını yakından izlem edebiliyor.

24440
Önceki Haber
24442
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.