Akdenizliler açık hava sinemasıyla nostalji yaşıyor

Akdenizliler açık hava sinemasıyla nostalji yaşıyor

Doğru haberin adresi.

Mersin’in tarz kaymakamlık Akdeniz Belediyesinin, güzeşte senelerde bulunduğu kadar bu sene da düzenlemiş bulunduğu ’Nostaljik Sinema Günleri’, Anadolu Mahallesi’nde açık bölgede kurulan alkan perdede, Kemal Sunal’ın oynadığı ’Çöpçüler Kralı’ filmiyle başladı.

Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, açık hava film gösterimleri etkinliği ile bu sene da Yeşilçam’ın en aşırı beğenilir ve izlenen nostaljik sinema filmlerini parasız yerine mahallelere getiriyor. İlk gösterim, yönetmenliğini Zeki Ökten’in üstlendiği, başrollerini Kemal Sunal, Şener neşeli ve Ayşen Gruda kadar Yeşilçam’ın yüzü sıcak sanatçılarının paylaşmış bulunduğu 1977 yılında yapılmış ’Çöpçüler Kralı’ filmi ile başladı.

Anadolu Mahallesi Yusuf Bayık İlköğretim Okulu indinde gerçekleşen gösterimde mahalle sakinleri, çocuklarıyla baş başa açık havada kurulan alkan perdede film izlemenin keyfini yaşadı. Gösterim önceleri izleyicilere kek ve sonuç suyu ağırlama edildi. Akdeniz Belediye Meclis üyesi Aydın Egin’in de katılmış bulunduğu buluşmada, Anadolu Mahallesi Muhtarı Abdurrahman Bilgi ve filmi izlemeye mevrut vatandaşlar, evvel el delil oldukları aktiflik zımnında Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak ve kadrosuna teşekkürname etti.

Açık hava sinema günleri programı

Bugün geceleyin ezanı zaman 20.00’de Hebilli Mahallesi Muhtarlığı uğrunda Yeşilçam’ın en yüzü sıcak birey yapımlarından ’Neşeli Günler’, 14 Eylül Perşembe haset zaman 20.00’de Abdullah Şahutoğlu İlköğretim Okulu uğrunda unutulmaz güldürü filmi ’Tosun Paşa’, 15 Eylül Cuma haset Puğkaracadağ Mahallesi’nde ’Süt Kardeşler’, 16 Eylül Cumartesi haset ise Iğdır Mahallesi’nde Türkan Şoray’ın oynadığı unutulmaz yapımlardan bir tanesi bulunan ’Sultan’ filmi alkan perdede izleyiciyle buluşacak.

Akdenizliler açık hava sinemasıyla nostalji yaşıyor

24123
Önceki Haber
24125
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.