AKDENİZ BELEDİYESİ NDEN YAPILANDIRMA HATIRLATMASI

AKDENİZ BELEDİYESİ NDEN  YAPILANDIRMA  HATIRLATMASI

AKDENİZ BELEDİYESİ NDEN YAPILANDIRMA HATIRLATMASI

Akdeniz Belediyesi, “7326 Sayılı Bazı Alacakların Yapılandırılması Kanunu” kapsamında getirilen düzenleme ve vergi mükelleflerine sağlanan kolaylıklarla ilgili olarak vergi borçları ve diğer borçları yeniden yapılandırıyor. Kanuna göre, belediyelere ödenmesi gereken emlak vergisi, ilan- reklam vergisi ve çevre temizlik vergisinden doğan borçlar ile bazı idari para cezalarından doğan borçlar yeniden düzenleniyor. Peşin ödemelerde yüzde 90 indirim sağlanıyor
Vergi mükelleflerinin, vergi ve diğer çeşitli borçlarıyla ilgili peşin ödemelerinde gecikme zammı ve vergi oranlarında yüzde 90 oranında indirim sağlanırken, dileyen mükelleflere de ödemelerini 6- 9-12-18 taksitler halinde yapılandırma imkânı sunuluyor. İlgili kanun uyarınca, vergi mükelleflerinin 30 Nisan 2021 tarihi öncesi dönemlere ait borçları yeniden yapılandırma kapsamına giriyor. Vergi mükellefleri, isterse bizzat belediyeye gelerek veya https://e-belediye.akdeniz.bel.tr web sayfası üzerinden borçlarını yapılandırabilecek. Kanun kapsamında sağlanan kolaylıktan faydalanıp çeşitli vergi, borç ve gecikme faizlerini yapılandırmak isteyen vergi mükelleflerinin; 31 Ağustos 2021 tarihine kadar başvuru yapması gerekiyor.
9247
Önceki Haber
9253
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.