Ağrı’da 5 bin 315 öğrenci Hazırbulunuşluk Sınavına girdi

Ağrı’da 5 bin 315 öğrenci Hazırbulunuşluk Sınavına girdi

Doğru haberin adresi.

Ağrı’da rüştiye ve ortaöğretim öğrencilerine müteveccih Destekleme ve Yetiştirme Geliştirme Kursu (DYK) kapsamında hazırlanmakta bulunan Hazırbulunuşluk Sınavı, il genelinde 5 bin 315 öğrenci çeşidinden iştirak sağlandı. Sınav, öğrencilerin az kazanımlarını belirleme eylemek ve bertaraf eylemek üzere yapıldı.

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü çeşidinden planlı sınava, rüştiye 8’inci sınıf, ortaöğretim 11’inci derslik ve 12’inci derslik ile yetkilendirilmiş bulunan öğrenciler katıldı. Sınav, il genelindeki okullarda problemsiz müşterek halde tamamlandı. Sınava giren öğrenciler, meslek kapısında gözleyen aileleriyle imtihan coşkusunu paylaştı.

Sınava bağlı izah fail İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, “Hazırbulunuşluk Uygulaması ile eğitimde yenilikçi basar açısının oluşturulması, yetişek periyodunun dosdoğru temellere oturtularak az öğrenmelerin belirleme edilmesi ve önlemler alınarak öğrencilerin özgüvenlerinin arttırılması amaçlanmaktadır. Bu sınava eklenmiş bulunan tamamı öğrencilerimize başarılar diliyorum.” dedi.

Kökrek, başkaca sınava ulama sağlayıcı meslek idarecilerine, öğretmenlere ve personellere teşekkürname etti.

Ağrı’da 5 bin 315 öğrenci Hazırbulunuşluk Sınavına girdi

24664
Önceki Haber
24666
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.