Adalet Bakanı Tunç kan bağışında bulundu

Adalet Bakanı Tunç kan bağışında bulundu

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Kızılaya yaptığımız bu bağışla hayatlar kurtuluyor. O kana gereksinim duyan yurttaşlarımız Kızılaydan kan realizasyon ika olanağı buluyorlar" dedi.

Doğru haberin adresi.

Ankara

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Kızılaya meydana getirilen bağışlarla hayatların kurtulduğunu belirtti.

Bakan Tunç ve Bakanlık personeli, Türk Kızılay kabilinden Adalet Bakanlığı bahçesinde kurulan kan bağışı tırına gelmiş olarak kan verdi.

Kan bağışı esnasında mütekellim Tunç, “Kızılaya yaptığımız bu bağışla hayatlar kurtuluyor. O kana gereksinim duyan yurttaşlarımız Kızılaydan kan realizasyon ika olanağı buluyorlar, bu anlamda baş döndürücü önemli.” dedi.

Kan bağışlamanın, afiyet açısından da baş döndürücü ehemmiyetli bulunduğunu tamlayan Tunç, bağışta bulunmanın kişilere da yarar sağladığını, doktorların yılda minimum 2 kat kan bağışında bulunulması tavsiyesinde bulunduklarını anımsattı.

Kan bağışında mevcut Bakanlık personeline ve Türk Kızılay görevlilerine teşekkürlerini ileten Tunç, “Hem Kızılayın kan ihtiyacını gidermek, yurttaşlarımızın gereksinim duyan kan teminine katkıda mevcut olmak baş döndürücü önemli.” niteleyerek konuştu.

23956
Önceki Haber
23958
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.