2019 İmsakiye …Sahur ve İftar Saatleri

2019 İmsakiye …Sahur ve İftar Saatleri

2019 Ramazan Çamlıyayla

İmsakiye takvimi 2019 burada! Ramazan ne zaman başlıyor ve ilk sahura ne zaman, hangi gece kalkılacak?

On bir ayın sultanı Ramazan ayına artık sayılı günler kaldı. Diyanet İşleri Başkanlığı, 2019 Ramazan İmsakiyesi ni de açıkladı. Her yıl daha büyük sevinç ile karşılaşılan bu mübarek ay yine birlik, beraberlik içerisinde geçirilecek. Oruç ibadetini yerine getirmek için sabırsızlanan vatandaşlar ‘Ramazan ne zaman başlıyor’ sorusunun da yanıtını araştırıyor. Peki, Ramazan ne zaman başlıyor ve ilk sahura ne zaman hangi gece kalkılacak? İşte Ramazan İmsakiyesi ve ilk sahur ne zaman sorusunun cevabı! Çamlıyayla İçin İftar ve Sahur Vakti. Çamlıyayla İmsakiye Takvimi.

2019 camliyayla imsakiye

2019 camliyayla imsakiye

Diyanet İşleri Başkanlığı, birçok kişinin merakla eklediği 2019 Ramazan İmsakiyesi yayınladı. ‘Ramazan ne zaman başlıyor’ sorusu da imsakiye ile cevabını bulmuş oldu. İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere tüm illerin imsak vakitleri bu sene de bu adresten takip edilecek. İmsakiye sayfamız üzerinden Mersin iftar saatleri ve il il iftar vakti bilgilerine ulaşabileceksiniz. Peki, Ramazan ne zaman başlıyor? İlk sahura ne zaman kalkılacak?

RAMAZAN NE ZAMAN BAŞLIYOR?
Mayıs ayının gelmesi ile birlikte bu sorunun yanıtı için araştırmalar da hız kazandı. On bir ayın sultanını büyük heyecanla bekleyen kişiler iftar saatleri, imsak vakti gibi bilgilere bu başlık altından ulaşabilecek.

RAMAZAN BU YIL 29 GÜN SÜRECEK

Bu yıl ramazan ayı, Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı kameri ay hesaplamalarına göre, şevval ayının hilali, ramazanın 29’uncu gününün akşamı görüleceği için 29 gün sürecek.

RAMAZAN NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Mübarek Ramazan ayı bu sene 6 Mayıs Pazartesi günü başlıyor. Yani 5 Mayıs Pazar gününü 6 Mayıs’a bağlayan gece ilk sahura kalkılacak.

TERAVİH NAMAZI NASIL KILINIR?

Teravih namazı, Ramazan ayında olmak üzere yirmi rekattan ibaret sünnet namazıdır. Teravih namazına Peygamber Efendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem) ve dört halife de devam etmiştir. Diğer nafile namazlardan teravih namazının kılınışın bir farkı yoktur. Yani iki rekât bir namaz nasıl kılınıyorsa, mesela sabah namazının sünneti diyelim teravih namazının iki rekâtı o şekilde kılınır. Ondan sonraki bütün rekâtlar da bir birinin benzeridir. Sabah namazının iki rekat sünnetini veya farzını ölçü alabiliriz. Teravih namazı yatsı ile vitir arasında kılınmalıdır.

 

394
Önceki Haber
407
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.