TARSUS CHP’DEN YARENLİK ALANI’NDA 10 KASIM ETKİNLİĞİ

TARSUS CHP’DEN YARENLİK ALANI’NDA 10 KASIM ETKİNLİĞİ

TARSUS CHP’DEN YARENLİK ALANI’NDA 10 KASIM ETKİNLİĞİ

TARSUS CHP’DEN YARENLİK ALANI’NDA 10 KASIM ETKİNLİĞİ

BAŞKAN AV. OZAN VARAL: “ATA’MIZI SAYGI, MİNNET VE ÖZLEMLE ANIYORUZ”

 

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Tarsus İlçe örgütü tarafından ebediyete intikalinin 82. yıl dönümü dolayısıyla “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma” programı gerçekleştirildi. Yarenlik Alanı’nda düzenlenen etkinlikte Tarsus Şehir Tiyatrosu ‘Atatürk Oratoryosu’ ile şiir ve Ata’nın sevdiği şarkıları seslendirdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlik boyunca ellerinde Türk bayraklarıyla şarkılara eşlik eden katılımcılar, Ata’ya sevgilerini gösterdiler.

CHP Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, Büyükşehir Meclis üyesi ve İmar A.Ş. Genel Müdürü Ali Uyan, Tarsus Belediye Başkan Yardımcısı Av. Ünzile Kuru, partili yöneticiler, STK temsilcileri ve vatandaşların katıldığı program Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in mesajının okunmasıyla başladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer mesajında,

“Bizi ‘Kimsesizlerin kimsesi Cumhuriyet ile’ buluşturan Ulusal Kurtuluş Savaşımızın önderi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve mimarı Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 82’nci yılında düzenlenen “Şiirlerle ve şarkılarla Atatürk Oratoryosu”

programına ilişkin davetinizi aldım.

Davetinize katılamadığım için üzgünüm.

Umudun nasıl yeşertileceğini en olumsuz koşullarda bize göstererek üzerinde yaşadığımız bu toprakları bize vatan kılan, bağımsız ve güçlü bir ülke olarak dünyada onurlu yeri almamızı sağlayan Mustafa Kemal Atatürk, sonsuza kadar gönlümüzde yaşayacak, ilke ve devrimleri geleceğimize yön vermeye daima devam edecektir.

Bizler, O’nun

“Mersinliler, Mersin’e sahip çıkınız”

veciz sözleri ışığında, güzel kentimize ve değerlerine sahip çıkmaya, şehrimizin ve ülkemizin geleceği için ayırım yapmadan tüm vatandaşlarımız için gece gündüz demeden çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz.

Kentimizi daha güçlü, daha zengin, daha kalkınmış bir refah kenti haline getirmenin Atatürk’ün aziz hatırasına en anlamlı saygı olduğuna yürekten inanıyoruz.

Büyük ölülere matem değil, fikirlerine bağlılık gerektiğini çok iyi bilen bizler; her “vatan” deyişimizde, Atamızı şükran ve minnetle anıyoruz. Nazik davetiniz için teşekkür ederim.

Programı düzenleyen CHP Tarsus İlçe Örgütümüzü ve Sanatçılarımızı kutluyor, programa katılan tüm hemşehrilerimi en içten saygı ve sevgilerimle selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

Ardından konuşan CHP Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal ise

“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ‘ün; sonsuzluğa yolculuğunun 82.yıl dönümünde Tarsus‘tan en gür şekilde sesleniyoruz; çok büyük özverilerle bizlere emanet ettiğin ve en büyük eserin olan Cumhuriyet‘in; bağımsızlık, demokrasi, özgürlük, barış, kardeşlik olduğunu biliyoruz”

dedi.

Başkan Ozan Varal,

“Cumhuriyet’in; ancak laiklik, bilim ve aklın egemenliği ve çocuk, kadın ve insan haklarına dayalı olması ile anlam ve değer kazanacağının bilincindeyiz. Bize bıraktığınız Cumhuriyet’in fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür evlatları olarak; ülkemizin siyasi bağımsızlığını ekonomik bağımsızlık ile perçinleyecek, liyakat esasına dayalı, laik, demokratik ve sosyal hukuk devletini tüm ilkeleriyle, Cumhuriyetimizin II. yüzyılında mutlaka hayata geçirmeye, söz veriyoruz. Ata’mızı saygı ve özlemle anıyoruz”

ifadelerini kullandı.

Başkan Varal,

“CHP İlçe örgütü olarak, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer’e etkinliğimize verdiği  desteği için ve Tayfun Bağcı Yönetmenliği’ndeki Tarsus Şehir Tiyatrosu sanatçılarına da emekleri için teşekkür ederiz”

diye konuştu.

Programda Tayfun Bağcı yönetimindeki Tarsus Şehir Tiyatrosu ekibi “Şiirlerle ve Şarkılarla Atatürk Oratoryosu” sunumunu yaptı.

1479
Önceki Haber
1487
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.