Tarsus’ta Hıdırellez Şenlikleri Bügün Başlıyor…

Tarsus’ta Hıdırellez Şenlikleri Bügün Başlıyor…

Tarsus Belediyesi tarafından bu yıl 25’incsi düzenlenen ‘Hıdırellez Şenlikleri’ bugün başlıyor.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, iki gün sürecek olan şenliğe tüm halkı davet etti.

Tarsus Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen ve binlerce kişinin katılımı ile gerçekleşen geleneksel ‘Hıdırellez Şenliği’, Bügün saat 19:00 da Aznakay Parkından kortej yürüyüşü ile başlayacak.

İki gün sürecek olan şenliğin birinci gününde 19:30 da halk oyunları gösterisi, 19:45 de konuşmalar ,20 :00 Hıdırellez ateşinin yakılması ve sinsin gösterisinin sergilenmesinin ardından saat 20.30’da Cumhuriyet Meydanı’nda Ertan Rüstem konser verecek.

Etkinliğin ikinci gününde ise Tarsus Barajı Masan Gösteri Merkezi civarında saat 10’da başlayacak olan programda Gıda Standları açılışı, 11:00 da Mersin Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası Konseri, 12:00 Çamalan Mengi Ekibinin dans gösterileri, 13:00 Dua okunması ve ırmağa niyet atılması ritüeli, 14:00 Bereket Sofrası , 14:30 Hıdırellez Yarışmaların kapsamında cezerye, humus, şalgam ve baklava dallarında dereceye girenlerin ödüllerin verilmesi, 15:00 Latin Dansları Gösterisi, 16:00 Roman Dans Gurubu Gösterisi, orkestra konseri, açılışlar ve yemek ikramları yer alacak.

Hıdırellez Şenliklerine gitmek isteyen vatandaşlar için eski adliye binası önünden etkinlik alanına ücretsiz servis kaldırılacaktır.

Sosyal ve kültürel etkinliklere önem verdiklerini belirten Başkan Dr. Haluk bozdoğan, “ Kültür zenginliğimize farkındalık yaratılması bakımında bu tür etkinlikle önemsiyoruz.

Kadim kentimiz Tarsus’ta toplumsal birlikteliğimiz için kültürümüze, gelenek ve göreneklerimize sahip çıkmak, onları yaşatmak ve mutluluğumuzu paylaşmak çok önemlidir. Bu vesileyle iki gün renkli ve coşkulu geçecek olan Hıdırellez Şenliğine tüm halkımızı bekliyoruz” dedi.

390
Önceki Haber
400
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.