Öğretmenler Gününü öğrencisiz kutladılar

Öğretmenler Gününü öğrencisiz kutladılar

Öğretmenler Gününü öğrencisiz kutladılar

Mezitli’de Öğretmenler Günü heyecanı bu kez öğrencisiz yaşandı. 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Mezitli Belediyesi Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakımevinde düzenlenen etkinlikte, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, öğretmenlerle birlikte pasta kesti. Daha önceki yıllara göre korona viriüs tedbirleri kapsamında da sade bir törenle gerçekleştirilen etkinlikte Başkan Tarhan, okulda görevli öğretmenlere tek tek çiçek ve çeşitli hediyeler vererek kutladı.

Etkinlikte konuşan Başkan Tarhan, “Çok önemli bir görev yapıyorsunuz. Çocukların ilk eğitimi sizler tarafından veriliyor” dedi. Mezitli Belediyesi Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakımevinin bölgenin en başarılı okullarından birisi haline geldiğini vurgulayan Başkan Tarhan, “Belediyemiz zorlu şartlar altında hayata geçirdiğimiz çocuk gündüz bakım evimizi sizler yüceltiyorsunuz. Hiçbir yerde görmediğimiz bir uygulama ile okulumuzun işletilmesini belediye olarak kendimiz üstlendik. Burada yakaladığımız başarı ile şimdi ikinci ana okulumuzun temelini attık. Üçüncüsü için de Milli Eğitim Müdürlüğümüze arsa tahsis ettik. Toplumumuzun en değerli hazinesi çocuklarımızı çağdaş ve uygar yarınlara hazırlamak gibi önemli bir görevimiz var. Bu vesile ile başta Başöğretmen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” diye konuştu.

1913
Önceki Haber
1928
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.