MIP tüm zamanların rekorunu kırarak 2 milyon TEU barajını geçti

MIP tüm zamanların rekorunu kırarak 2 milyon TEU barajını geçti

MIP tüm zamanların rekorunu kırarak 2 milyon TEU barajını geçti

MIP tüm zamanların rekorunu kırarak 2 milyon TEU barajını geçti Türkiye’ nin en büyük konteyner limanı olan Mersin Uluslararası Limanı (MIP), 2020 yılında gerçekleştirdiği konteyner iş hacmiyle ülkedeki 2 milyon TEU barajını geçen ilk liman oldu….

Türkiye’nin en büyük konteyner limanı olan Merin Uluslararası Limanı (MIP), 2020 yılında gerçekleştirdiği konteyner iş hacmiyle ülkedeki 2 milyon TEU barajını geçen ilk liman oldu. MIP, bu başarısıyla tüm zamanların rekorunu kırdı. MIP, tarh bir başarıya daha imza attı. Türkiye’de 2 milyon TEU barajını geçen ilk liman olan MIP, lider konumunu bir kez daha teyit etti. “Bu başarı Türkiye için bir ilktir” MIP Genel Müdürü Johan Van Daele, yaptığı açıklamada, “Bu başarı Türkiye için bir ilktir. Diğer birçok ülke gibi Türkiye de Covid-19 salgınından olumsuz yönde etkilenmiştir. MIP’ nin bu krizde ilk önceliği çalışanlarının ve liman kullanıcılarının sağlık ve güvenliğin korumak olmuştur. Alınan birçok güvenlik önlem sayesinde MIP, mümkün olan en y hizmet sunmaya devam etmiştir. Türkiye’nin ve bölgenin özellikle yılın ikinci yarısında yükselen ihracat rakamları ve buna bağlı olarak artan hammadde ihtiyacının etkisi le MIP hızla bir iyileşme dönemine girmiştir. Destekler ve katkıları için tüm paydaşlarımıza teşekkür etmek sterim. Mersin Uluslararası Limanının, bölgenin ve ülkenin en önemli lojistik merkez haline gelmesini çalışanlarımızın, müşterilerimizin ve tüm kamu, STK ve özel sektör temsilcilerinin profesyonelliği ve özverisi sağlamıştır. MIP olarak, başarımızın üzerine? yeni başarıları? inşa etmek ve MIP’nin?’Türkiye’nin lider limanı’ konumunu korumak için yatırımlarımıza devam edeceğiz”

dedi.

3560
Önceki Haber
3569
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.